• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8414-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

معاون وزیر نیرو:

سرانه آب استان کرمان حدود 2 هزار مترمکعب است

رییس هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج مهندسین و معاون وزیر نیرو با اشاره به موقعیت استان کرمان و میزان بارندگی های آن اظهار کرد: سرانه آب استان کرمان حدود 2 هزار مترمکعب است این در حالی است که سرانه آب برخی از استان ها کمتر از استان کرمان است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "رضا انجم شعاع " عصر امروز 19 اردیبهشت ماه در نخستین مجمع هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری استان کرمان گفت: امروز سازمان نظام مهندسین 15 هزار نفر عضو دارد که اکثر آنها مهندسین با استعداد هستند.

وی استفاده از ظرفیت های استان را یکی از راه بردهای انجمن اندیشه ورزان استان دانست و بیان کرد: باید کارگروه ها را فعال کنیم.

رییس هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج مهندسین ادامه داد: بیش از 36 سیاست کلی توسط مجمع تشخیص نظام تهیه شده است که پس از کارهای کارشناسی به دستگاه ها ابلاغ شده است اما متاسفانه ما به آنها بی توجه هستیم لذا باید روی سیاست های کلی متمرکز شویم.

وی بیان کرد: باید همه طرح ها و برنامه ها ما براساس برنامه های توسعه ای کشور باشند در غیر این صورت به انحراف خواهیم رفت.

معاون وزیر حقوقی و امور مجلس وزیر نیرو  به سیاست های کلی در شهرسازی اشاره کرد و عنوان کرد: با توجه به زلزله خیز بودن استان کرمان، باید ایمن سازی محیط شهری و روستای مدنظر قرار دهیم، همچنین احیای بافت های فرسوده شهری و بهبود مسکن روستایی نیز بایستی مورد توجه قرار دهیم.

وی رعایت ساخت و ساز و بهینه سازی مصرف انرژی را از دیگر سیاست های کلی مجمع اندیشه ورزان برشمرد و اظهار کرد: استان کرمان به لحاظ انرژی های نو از ظرفیت های خوبی برخوردار است به طوریکه 300 روز از سال را حدود 10 ساعت نور خورشید دارد.

انجم شعاع با اشاره به نیاز کشورهای همسایه به انرژی برق مطرح کرد: موقیعت جغرافیایی ایران به گونه است که بر روی کمربند خشک قرار دارد و سوال در این است که تا کی می خواهیم عیب های خود را با خشکسالی بپوشانیم؟ باید با این خشکسالی در بخش های مختلف سازگاری پیدا کنیم.

وی با اشاره به موقعیت استان کرمان و میزان بارندگی های آن اظهار کرد: سرانه آب استان کرمان بیش از 2 هزار مترمکعب است این در حالی است که سرانه آب برخی از استان ها کمتر از استان کرمان است.

رییس هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج مهندسین مدیریت بحران و پیشگیری را از دیگر سیاست‌‌های کلان مجمع اندیشه ورزان ذکر کرد و افزود: بهبود و نظارت بر ساخت و ساز و همچنین استفاده از نیروهای متخصص و ... تنها راهکارهایی برای مقابله با زلزله است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: