• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان عنوان کرد:

تهدید امروز امنیت کشور، ریزگردهاست نه داعش/ محیط زیستی رنجوری داریم

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه امروز به بهانه توسعه، اقتصاد، گردشگری، تولید و ... در حال از دست دادن محیط زیست هستیم خاطر نشان کرد: مقام اول فرسایش آب و خاک و هدر داد انرژی در دنیا نشان می دهد که در چه وضعیت بحرانی در این حوزه هستیم. تهید امنیت امروز دنیا و کشور داعش و جنگ نیست بلکه ریزگردها، خشکسالی، وضعیت آب و .. است که تنها راه غلبه بر آن نیز حضور مردم و همکاری مردم به دولت در این حوزه ها است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "رضا جزینی زاده" عصرامروز 19 اردیبهشت ماه در نشست مشترک سازمان های مردم نهاد با حضور معاون مشارکت های اجتماعی سازمان اجتماعی وزارت کشور با بیان اینکه امروز محیط زیستی رنجوری داریم تصریح کرد: این نسل آخرین نسلی است که می توان محیط زیست را از حرکت تخریبی پیش رو جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه راهی جزء توانمندسازی مردم برای جلوگیری از تخریب های زیست محیطی را نداریم تصریح کرد: متاسفانه کمترین توجه به محیط زیست را در برنامه پنجم توسعه شاهد بودیم که در برنامه ششم توسعه و در پی ابلاغ 15 بند سیاست های ابلاغی از سوی مقام معطم رهبری در حوزه زیست محیطی، شاهد اتفاقات خوبی رد این حوزه هستیم که همچنان تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

جزینی زاده با اشاره به رودیکرد دولت یازدهم در جهت ترمیم 55 پله سقوط محیط زیست کشور در دنیا در دولت نهم و دهم بود اظهار کرد: با تمامی تلاش ها صورت گرفته شاهد 9 پله ارتقای وضعیت محیط زیستی کشور بودیم که خود نشان از توجه دولت تدبیر و امید به این مقوله است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان با انتقاد از مصرف بی رویه آب در استان کرمان به ویژه در بخش کشاورزی تصریح کرد: هم اکنون شاهد 6.8 میلیارد مترمکعب برداشت سالانه آب از سفره های آب زیرزمینی در استان هستیم و جالب آن است که 123 درصد آب های تجدیدناپذیر را مصرف می کنیم اما صدای کسی در نمی آید؟

وی با تاکید بر اینکه راهی جزء توانمدسازی سمن ها و N.G.O ها را نداریم تصریح کرد: همین مردم بودند که در دوران دفاع مقدس و لحظه های حساس انقلاب اسلامی همواره قهرمانانه حضور پیدا می کردند اما جالب است که در بحث محیط زیست به این مردم اعتماد نکردیم؟ ولی خوشبختانه در دولت دوازدهم این حضور بهبود پیدا کرده است.

جزینی زاده با اشاره به اینکه امروز به بهانه توسعه، اقتصاد، گردشگری، تولید و ... در حال از دست دادن محیط زیست هستیم خاطر نشان کرد: مقام اول فرسایش آب و خاک و هدر داد انرژی در دنیا نشان می دهد که در چه وضعیت بحرانی در این حوزه هستیم. تهید امنیت امروز دنیا و کشور داعش و جنگ نیست بلکه ریزگردها، خشکسالی، وضعیت آب و .. است که تنها راه غلبه بر آن نیز حضور مردم و همکاری مردم به دولت در این حوزه ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: