• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8114-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

اجرای طرح برهم زدن بازارهاي خريد و فروش اموال مسروقه در کرمان

مدير پيشگيري معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان كرمان از اجرای شدن طرح برهم زدن بازارهاي خريد و فروش اموال مسروقه در استان کرمان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محبوبه ميرزابيگي" در كارگروه مقابله و پيشگيري از سرقت استان كرمان كه در محل دادسراي عمومي و انقلاب برگزار شد، اظهار کرد: طرحي با عنوان "طراحي ساز و كار متناسب جهت راهبري و هدايت دستگاه هاي مسئول به منظور برهم زدن بازارهاي خريد و فروش اموال مسروقه" توسط اين معاونت اجرا مي شود.

وی عنوان کرد: سال گذشته با تعيين اولويت ها در زمينه سرقت، كاهش قابل توجهي در برخي از انواع بزه شاهد بوده ايم.

ميرزابيگي ادامه داد: يكي از راه هاي مقابله با سرقت، وجود ساز و كاري مناسب جهت برهم زدن بازارهاي اموال مسروقه است، در همين راستا این طرح توسط اداره كل پيشگيري هاي امنيتي- انتظامي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان كرمان تهيه و تدوين شده و توسط رياست كل دادگستري استان مورد تاييد قرار گرفته است.

وي با تاكيد بر اينكه بين افزايش سرقت و شرايط سهل گيرانه در خريد و فروش اموال مسروقه رابطه مستقيمي وجود دارد، افزود: در حال حاضر از طريق بستر فضاي مجازي نيز نسبت به اين موضوع اقدام مي شود و ضرورت دارد در اين زمينه اقدامات لازم صورت گيرد.

این مقام قضائی تصریح کرد: همكاري و مساعدت نهادها و سازمان هاي مختلف و ارتباط تنگاتنگ با معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع دادگستري استان از ضروريات اجراي اين طرح است .

میرزابیگی افزود: اهداف كلي طرح شامل مقابله با خريد و فروش اموال مسروقه، كاهش سرقت و افزايش امنيت و احساس امنيت در جامعه مي باشد.

وي بیان کرد: ضرورت دارد با بررسي وضعيت موجود فرآيند مناسبي جهت ساماندهي صنوف و افراد مرتبط، كاهش منافع، افزايش دشواري ها، جاذبه زدايي و افزايش خطرات دستگيري مداخله كنندگان در اموال مسروقه تعريف و اجرا گردد.

میرزابیگی  افزود: يكي از پيشنهادات اين طرح اين است كه مراكز خريد و فروش اموال دسته دوم مجزا باشند و لازم است افراد موظف شوند تمام خريد و فروش هاي سطح شهر را در همان مركز مجزا ثبت كرده و غيراز آن را پذيرش نكنند، به علاوه خريد و فروش احشام هم بايد مد نظر قرار گيرد.

ميرزابيگي در پايان پيشنهاد كرد: مي توان جهت اجراي اين طرح بازه زماني شش ماهه را مورد آزمايش قرار داد و به نظر مي رسد با اجراي اين طرح شاهد كاهش قابل ملاحظه سرقت ها در استان كرمان باشيم.

همچنين در ادامه اين نشست معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان كرمان گفت: سال گذشته در حوزه سرقت بر روي متهمين و مجرمين مكرر متمركز شديم و ماحصل آن ايجاد دو كارگروه درمان و اشتغال بود كه به دورنماي آنها اميدوار هستيم.

"محمد علی سلیمانی"  اظهار داشت: باتوجه به اينكه وضعيت سرقت ها در شهركرمان از حيث نوع قابل توجه است؛ معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان كرمان طرحي كشوري با عنوان " طراحي ساز و كار متناسب جهت راهبري و هدايت دستگاه هاي مسئول به منظور برهم زدن بازارهاي خريد و فروش اموال مسروقه"  تهيه كرده است كه به دستگاه هاي ذيربط و متوليان اين امر ارائه خواهد شد.

لازم به ذكراست: در اين نشست همچنين در رابطه تجزيه و تحليل آمارهاي سرقت در استان، چگونگي برخورد با خريداران و فروشندگان اموال سرقتي، توانمندي زندانيان بيكار، ايجاد مراكز معين جهت عرضه كالاهاي دسته دوم و ... بحث و تبادل نظر شد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: