• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-7914-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان:

هدف فعالیت دفاتر تسهیل‌گری؛ توانمندسازی مردم محلات است

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان بیان کرد: هدف این است فعالیت دفاتر تسهیل گری منجر به توانمندسازی مردم محلات و به گونه ای عمل شود که امین و محل رجوع مردم شده و خروجی کار، ارتقاء فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مردم شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"رضا کامیاب مقدس" صبح امروز در مراسم افتتاح دفتر تسهیل گری و توسعه محلیِ جهاد دانشگاهی کرمان با حضور معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور، اظهار کرد: امروز اولین دفتر از ۱۰ دفتر تسهیل گری شهر کرمان افتتاح می شود و در روند اجرای کار حمایت، همراهی و مشارکت همه مدیران را نیاز داریم.

وی در ادامه افزود: استان کرمان از معضلات و آسیب های اجتماعی متعددی رنج می برد و در سال های اخیر به دلیل خشکسالی و مسائل اقتصادی با پدیده مهاجرت وسیع از روستاها و شهرهای کوچک به مرکز استان روبه رو و شکل گیری محلات حاشیه ای در کرمان هستیم.

کامیاب مقدس تصریح کرد: ساکنان این سکونتگاه های غیررسمی و بافت فرسوده دارای وضعیت اقتصادی نابسامان هستند و محله قلعه محمود در قلب شهر قرار دارد و یک تهدید اجتماعی برای شهر است در عین حال می تواند یک فرصت باشد.

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان بیان کرد: هدف این است فعالیت دفاتر تسهیل گری منجر به توانمندسازی مردم محلات و به گونه ای عمل شود که امین و محل رجوع مردم شده و خروجی کار، ارتقاء فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مردم شود.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ نیروی متخصص در دفاتر تسهیل گری فعالیت خواهند کرد، گفت: در تمام اسناد بالادستی کشور از کرمان به عنوان مرکز جنوبشرق یاد شده و به عنوان مرکز پشتیبانی کننده سواحل مکران دیده شده لذا مناطق حاشیه ای و آسیب زا زیبنده کرمان نیست و ما در حد بضاعت و توانمان برای بهبود وضعیت و به فعلیت رساندن پتانسیل ها گام برمی داریم.

کامیاب مقدس اظهار کرد: محله قلعه محمود در مرکز شهر قرار گرفته اما بافت فرسوده دارد و درصد بالایی از ساکنان این محله اتباع افغان هستند.

وی ادامه داد: این محله یکی از تاریخی ترین محلات شهر کرمان است و یکی از کارهایی که می شود انجام داد، احیاء بازار قلعه محمود است و ما در روند کار نیاز به تعامل گسترده اوقاف، میراث فرهنگی، شهرداری و سایر دستگاه های ذیربط داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: