• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2884-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

راه اندازی بیش از 210 واحد اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: تاکنون بیش از 210 واحد اقامتگاه بوم گردی در سراسر استان کرمان راه اندازی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" با اشاره به اینکه از ابتدای سالجاری 20 اقامتگاه بوم گردی راه اندازی شده است، افزود: تعداد زیادی از این اقامتگاه‌ها در مناطق روستایی فاقد زیرساخت‌های گردشگری مانند هتل و مجتمع‌های تفریحی و گردشگری راه اندازی شده‌اند.

وی با بیان اینکه بالابردن کیفیت ارائه خدمات در اقامتگاه‌های بوم گردی  طبق استانداردهای موجود یکی از اولویت‌های این اداره کل در سال‌جاری است، اظهار کرد: امسال آموزش دوره‌های مقدماتی و پیشرفته ویژه مدیران این واحدهای اقامتی در دستور کار است.

فرخی با بیان اینکه تاکنون بیش از 210 اقامتگاه بوم گردی در سطح استان راه اندازی شده است، تصریح کرد: بیشترین تعداد این اقامتگاه‌ها در بخش شهداد و خبر شهرستان بافت قرار دارند که در طول سال به ارائه خدمات گردشگری می پردازند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 200 متقاضی برای راه‌اندازی اقامتگاه بوم‌گردی در استان کرمان وجود دارد، گفت: با توجه به تقاضاهای زیاد برای ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی و صدور مجوزهای جدید، امیدواریم تا پایان امسال تعداد این اقامتگاه‌ها به 2 برابر افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه اقامتگاه‌های بوم گردی به راحتی می‌توانند هنر، معماری، فرهنگ و آداب و رسوم هر منطقه را معرفی کنند، بیان کرد: این واحدها مصداق‌ بارز مهمان‌نوازی کرمانی‌ها هستند.

فرخی خاطرنشان کرد: با راه اندازی این چنین اقامتگاه‌هایی، سفر در استان توزیع و کمبودهای اقامتی نیز از این طریق جبران  می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: