• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-7414-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

معاون شرکت آبفا استان کرمان:

همکاری کامل شهروندان را در مصرف بهینه آب نیاز داریم

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمان گفت: همکاری کامل شهروندان را در مصرف بهینه آب نیاز داریم، ضمن اینکه طرح نشت‌یابی را در شهر کرمان داریم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "ابراهیمی‌نژاد" صبح امروز در شورای مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد: نیاز آبی استان کرمان 4 هزار و 501 لیتر است، اما در حال حاضر 3 هزار و 397 لیتر تامین می‌شود.

وی با اشاره به یک هزار و 100 لیتر کمبود آبی در استان کرمان گفت: با توجه به شرایط کنونی در صورت عدم مدیریت صحیح مصرف 9 شهر ما دچار بحران شدید خواهند شد.

معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب شهری کرمان با بیان اینکه بیشترین کمبود آب مربوط به شهر کرمان است که دو خط انتقال آب از سال 95 برای شهر کرمان دنبال می‌شود و ضرورت دارد سریعتر احداث شوند گفت: هشت حلقه چاه در حال حفر و تجهیز داریم که بتوانیم با اضافه کردن آن به شهر کرمان کمبودها را جبران کنیم.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف آب در شهر کرمان تصریح کرد: همکاری کامل شهروندان را در مصرف بهینه آب نیاز داریم، ضمن اینکه طرح نشت‌یابی را در شهر کرمان داریم.

ابراهیمی‌نژاد افزود: نیاز است که دستگاه‌های فرهنگی کمک کنند تا بحران آبی تابستان امسال را کنترل کنیم، مصارف بی‌رویه‌ای بعضا صورت می‌گیرد که هیچ توجهی به آن نمی‌شود.

وی همچنین به مشکل فضای سبز شهری اشاره داشت و ادامه داد: باید تعامل بین شهرداری و آب و فاضلاب صورت گیرد که از آب شرب برای آبیاری استفاده نشود و جداسازی داشته باشیم.

معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب شهری کرمان همچنین به بحران آبی در شهر زرند و کهنوج اشاره کرد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: