• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6914-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان خواستار شد؛

راه‌اندازی پدهای بالگرد در مناطق هشتگانه استان با کمک معین‌های اقتصادی

استاندار کرمان گفت: می توان در مناطق هشتگانه اقتصادی استان از ظرفیت معین های اقتصادی برای راه اندازی پدهای هوایی بالگرد در این مناطق استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" ظهر امروز 17 اردیبهشت ماه در دیدار اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان کرمان به مناسبت هفته هلال احمر اظهار کرد: هلال احمر نهادی ملی، جهانی و مردمی است که به درستی پایگذاری شده است.

وی با اشاره به امادگی جمعیت هلال احمر استان کرمان تصریح کرد: استان کرمان استانی حادثه خیز به ویژه در حوزه زلزله است که بیشترین زلزله ها را در این استان تجربه می کنیم و از سوی دیگر نیز مردم استان آمادگی در برابر زمین لرزه  را دارند.

رزم حسینی با اشاره به بازسازی 300 هزار واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای استان کرمان تصریح کرد: خوشبختانه در زلزله شهرستان های راور و کوهبنان در سال 96 شاهد حضور به موقع جمعیت هلال احمر بودیم.

استاندار کرمان به بحث توانمندسازی جوامع محلی در استان کرمان نیز اشاره کرد و گفت: با شبکه‌های گسترده ای که جمعیت هلال احمر در اختیار دارد می توانیم این توانمندسازی را پیگیری کرد و شاهد مشارکت جمعیت هلال احمر در این راستا باشیم زیرا ظرفیت های خوبی در سطح استان کرمان وجود دارد که می تواند موجب توانمندسازی مردم شود.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با اشاره به هماهنگی و آمادگی بسیار خوب ستاد بحران استان کرمان تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در هنگام وقوع بحران با کمترین مشکلات سخت افزاری روبرو باشیم که در این راستا می خواهیم به تعداد دستگاه های زلزله نگار افزوده شود تا تمانی نقاط استان تحت پوشش کامل این دستگاه ها قرار گیرد.

وی به ارتباط بین معین های اقتصادی و جمعیت هلال احمر استان کرمان اشاره و تصریح کرد: در بعضی نقاط استان می توان با معین های اقتصادی ارتباط ایجاد کرد تا سازماندهی در تجهیزات و ماشین آلات وقایع بحرانی در سطح استان ایجاد و شناسنامه ای از این موارد برای هنگام استفاده در زمان های اضطراری تهیه کرد.

استاندار کرمان در پایان خاطر نشان کرد: همچنین می توان در مناطق هشتگانه اقتصادی استان از ظرفیت معین های اقتصادی برای راه اندازی پدهای هوایی استفاده کرد ضمن آنکه لازم است ستاد بحران استان آموزش های لازم در برخورد با حوادث را برای دانش آموزان ارایه دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: