• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-1790-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : تولیدی

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران خبر داد:

به زودی عشایر دشت دارزین از روشنایی برخوردار می‌شوند

قائم مقام سازمان عشایر ایران اظهار کرد: با استقرار پنل‌های خورشیدی عشایر دشت دارزین از روشنای برخوردار می شوند.

دکتر شاپور علائ مقدم در گفت‌وگوی با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، گفت: به دلیل خشکسالی‌ها امسال  نسبت به سال گذشته ۷۷ درصد ظرفیت مراتع کاهش یافته است.

 وی از هدف سفر خود به بم سخن به میان آورد و تصریح کرد: بررسی وضعیت زندگی و معیشت عشایر یکی از برنامه‌های وزیر کشاورزی و رئیس سازمان عشایری می‌باشد این مهم دلیل حضورم در این منطقه است تا وضعیت، تامین علوفه یارانه‌ای، تسهیلات کم‌بهره جهت خرید دام، تامین آب آشامیدنی و ساماندهی از جمله برنامه این سفر می‌باشند، همچنین بررسی میزان تنش خشکسالی برای اتخاذ تدابیری در راستای مدیریت بحران خشکسالی از دیگر اهداف سفرم می‌باشد.


قائم مقام سازمان عشایر ایران در جهت پایدار ماندن زندگی عشایر دشت دارزین خاطرنشان کرد: حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب آشامیدنی جهت بهداشت و آب شرب  با اعتباری بالغ بر ۳۸۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی، ارزش افزوده و بودجه‌های خشکسالی برای این منطقه در نظر گرفته شده است.
 
قائم مقام سازمان امور عشایر ایران گفت: در بحث اعطای تسهیلات کم‌بهره در سال گذشته اقدامات خوبی داشتیم و با توجه به خشکسالی‌های اخیر پیگیر تنفس یکساله در باز پرداخت وام‌ها هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: