• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6014-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان عنوان کرد:

دفاتر تسهیل‌گری؛ پیشرانان رفع آسیب‌های اجتماعی

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان دفاتر تسهیل‌گر را موتور و پیشران رفع مسایل اجتماعی دانست و خطاب به مسئولین دفاتر تسهیل‌گر گفت: باید دور از شعار و با اعتقاد خدمت به مردمی که دیرزمانیست دچار آسیب‌ها و مشکلاتی شده‌اند، کمک کنید.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر "رضا کامیاب‌مقدس" پیش از ظهر امروز 16 اردیبهشت‌ماه در کارگاه آموزشی دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی در دفتر مرکزی جهاددانشگاهی استان گفت: استان کرمان اولین استانی است که اقدامات اجرای دفاتر تسهیل‌گر را آغاز کرده و این دفاتر از امروز توسط جهاددانشگاهی استان کرمان مشغول به فعالیت خواهند شد.

وی ضمن تشکر از مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمان اظهار کرد: تلاش‌ها و فعالیت‌های خالصانه مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمان در خصوص مسایل اجتماعی بسیار ارزشمند است.

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان کار کردن در حوزه اجتماعی را یک کار بسیار دشوار دانست و بیان کرد: با پیگیری‌های مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمان خوشبختانه استان کرمان جزء 10 استان منتخب برای اجرای طرح دفاتر تسهیل‌گر در کشور شد.

وی یکی از اقدامات دفاتر تسهیل‌گری را شناسایی آسیب‌های اجتماعی در بافت‌های فرسوده و حاشیه‌های شهرها برشمرد و عنوان کرد: دفاتر تسهیل گری ساختار سازمانی مشخصی دارند و در سه ماه اول به گردآوری اطلاعات خواهند پرداخت.

کامیاب‌مقدس با اشاره به اقدامات و طرح‌هایی متعددی که توسط جهاددانشگاهی در استان اجرا شده‌اند، بیان کرد: طرح مطالعات آمایش که توسط جهاددانشگاهی استان کرمان انجام شد هم اکنون به عنوان الگو از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به سایر استان‌های کشور ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی استان کرمان با سایر دستگاه‌های اجرای به واسطه اجرای طرح‌های زیادی پیوند دارد  ضمن آنکه در حال حاضر طرح تدوین سند فرهنگی اجتماعی استان کرمان توسط جهاددانشگاهی استان کرمان در حال انجام می باشد.

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان دفاتر تسهیل‌گر را موتور و پیشران رفع مسایل اجتماعی دانست و خطاب به مسئولین دفاتر تسهیل‌گر گفت: باید دور از شعار و با اعتقاد خدمت به مردمی که دیرزمانیست دچار آسیب‌ها و مشکلاتی شده‌اند، کمک کنید، زیرا که که مردم این محلات با مشکلات و آسیب‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی ادامه داد: نقش جهاددانشگاهی در این طرح ایجاد زمینه مناسب و پیوند مستمر با دفتر امور اجتماعی استانداری و مشاور طرح و ایجاد هماهنگی با دفاتر است ضمن آنکه از همه ظرفیت های دستگاه‌های اجرای استان استفاده حداکثری کند.

کامیاب‌مقدس با یادآوری آنکه جهاددانشگاهی استان بعنوان معین اقتصادی شهر کرمان از سوی استاندار انتخاب شده است، خاطر نشان کرد: امیدواریم در پایان سال استان کرمان به عنوان برترین استان در اجرای این طرح انتخاب شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: