• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2687-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

معاون استاندار کرمان:

دفاع مقدس یک امتحان بزرگ برای مردم و کشور ما بود

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان گفت: تحمیل جنگ نابرابر بر کشور ما یک امتحان بزرگ برای مردم و کشور بود و توانستند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"حمید ملانوری" صبح امروز 15 اردیبهشت ماه در جلسه ستاد گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: سوم خرداد روز بسیار بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی افزود: در سال های آغازین شکل گیری نظام اسلامی، تحمیل جنگ نابرابر بر کشور ما یک امتحان بزرگ برای مردم و کشور بود و توانستند از پس آن بربیایند تا انقلاب را تا افق مورد نظر امام برسانند و دفاع مقدس یک دوره درس و آموزش برای کسانی بود که می خواستند به این هدف عالیه برسند.

ملانوری با اشاره به این فرموده امام راحل که "خرمشهر را خدا آزاد کرد"، تصریح کرد: کسب پیروزی های بزرگ در دفاع مقدس غیر از این نبود که نظر لطف خداوند بر ما حاکم بوده و البته رهبری های امام را نباید فراموش کنیم.

وی بیان کرد: حضور مردم مسئله مهمی است و مشارکت جوانان و نوجوانان در دفاع را داشتیم و نقش مردم در انقلاب، پیش بردن جنگ، حفظ دستاوردهای انقلاب و ... خیلی اهمیت دارد.

معاون استاندار کرمان گفت: 40 سال از پیروزی انقلاب گذشته و نسل نوجوان و جوان امروزی که قرار است در سال های نه چندان دور مدیریت اجرایی کشور را به دست بگیرند، امام، انقلاب و روزهای دفاع مقدس را ندیده اند و با سئوالات و ابهامات زیادی روبه رو هستند و باید با شرایط روز با آنها مواجه شد و از ظرفیت نخبگان و آموزشی برای جواب دادن به سوالات آنها استفاده کرد.

وی افزود: باید در اجرای برنامه ها و مراسم از ابزار فرهنگی هنری استفاده کرد و برای ترویج فرهنگ ایثار، شهادت، مقاومت و پیروزی و آشنایی نسل جوان به دنبال برنامه های تخصصی، علمی و فرهنگی هنری باشیم.

ملانوری تصریح کرد: باید جوانان و نوجوانانی بسازیم که می خواهیم ثمره انقلاب را به آنها سپاریم، قابلیت تحویل گیری این نظام، ارزش ها و انقلاب را داشته و انتقال آن را به نسل های بعدی داشته باشند.

وی بیان کرد: هنرمندان باید خیلی جدی به میدان بیایند و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه ساخت یادمان یا اِلمان "آن بیست و سه نفر" اقدام کند و فراخوان بدهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: