• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2387-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

معاون گردشگری استان کرمان:

ورود کاروان اتوبوسی سفیران گردشگری تبریز به سیرجان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ورود کاروان اتوبوسی سفیران گردشگری در شامگاه امشب به شهر جهانی گلیم شیرکی‌پیچ (سیرجان) خبر داد.

"محمدحسین تجلی" در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، گفت: با توجه به اینکه شهر تبریز در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده است پس اعلام این موضوع تبریز اقداماتی صورت داده است و اکنون کاروان اتوبوسی متشکل از هنرمندان صنایع دستی و گروه‌های هنری تبریز و دیگر شهرستان‌های آذربایجان شرقی در 17 استان کشور برنامه اجرا می‌کنند.

وی ادامه داد: این کاروان به معرفی شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی می‌پردازد و همچنین هنرمندان صنایع دستی این کاروان به صورت سیار صنایع دستی آذربایجان و تبریز ارایه می‌کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار کرد: این کاروان از 13 اتوبوس تشکیل شده است که 72 نفر در این کاروان حضور دارند و حدود 11 اتوبوس آن به صورت کارگاه‌های و بازارچه‌های سیار صنایع دستی هستند که در هر شهرستان علاوه بر اجرای برنامه‌های هنری مردم نیز می‌توانند از بازارچه‌های صنایع دستی سیار آن استفاده کنند.

وی با بیان این مطلب که شهرستانبه عنوان شهر جهانی گلیم شیرک پیچ به ثبت یونسکو رسیده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه هنرمندان این کاروان هنرمندان صنایع دستی شمال غربی کشور هستند لذا برنامه‌ریزی‌های برای حضور این کاروان در شهر سیرجان تا از قابلیت‌های شهر سیرجان در بخش صنایع دستی بازدیدی کنند و همچنین با شهر جهانی گلیم شیرکی‌پیچ آشنا شوند.

تجلی آشنایی هنرمندان شمال غربی کشور با صنایع دستی شهر سیرجان مخصوصا گلیم شیرکی‌پیچ را هدف اصلی این برنامه دانست و بیان کرد: بازدید از آثار تاریخی و گردشگری و منطقه ویژه اقتصادی سیرجان از دیگر برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان برای این کاروان گردشگری می‌باشد.

وی از اجرای برنامه هنرمندان کاروان گردشگری تبریز در یکی از پارک‌های سیرجان فردا عصر(15 اردیبهشت‌ماه) خبر داد و عنوان کرد: کاروان اتوبوسی گردشگری تبریز امشب امروز ( 14 اردیبهشت‌ماه) وارد شهرستان سیرجان می‌شود و روز یکشنبه به سمت استان یزد حرکت خواهند کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: