• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1987-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران آغاز به‌کار کرد

عصر امروز یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی با اجرای گروه‌های موسیقی محلی مناطق مختلف کشور آغاز به‌کار کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا علیزاده" عصر امروز 11 اردیبهشت‌ماه در افتتاحیه یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران و بازگشایی نقاره خانه بازار کرمان گفت: کرمان این روزها شاهد رویدادهای بزرگ در عرصه فرهنگ و هنر است به طوریکه صبح امروز بازگشایی نمایشگاه تونی کرگ و اکنون یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی کشور در کرمان آغاز شدند.

وی افتتاح نقاره خانه بازار بزرگ کرمان از دیگر رویدادهای امروز در کرمان برشمرد و عنوان کرد: موسیقی نواحی برگرفته از فرهنگ و هنر مردم ایران است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: حفظ و احیا موسیقی نواحی کشور و ایجاد فضای بانشاط و شاداب در کرمان از مهمترین اهداف جشنواره نواحی موسیقی می‌باشند. همچنین با برگزاری جشنواره موسیقی نواحی می‌تواند گام موثری در راستای معرفی استان کرمان باشد.

وی از قدمت استان کرمان سخن به میان آورد و مطرح کرد: می‌توانی با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان کرمان را به جهان معرفی کنیم.

علیزاده از برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در 11 شهرستان استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: اجرای موسیقی نواحی از امروز تا پنجشنبه از ساعت 20 تا 22 به صورت رایگان در پارک مادر برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، نقاره خانه بازار بزرگ کرمان پس از 100 سال بازگشایی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: