• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2284-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

پرورش ماهیان خاویاری گامی بزرگ در جنوبشرق استان کرمان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان با بیان اینکه پرورش ماهیان خاویاری علاوه بر اشتغال، موجب ارزآوري در كشور مي گردد گفت: در شهرستان كرمان با توجه به پهناور بودن و وجود منابع آّبي بسيار ايده آل مساعد برای پرورش انواع آبزیان می باشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "مسعودی" در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر گفت: يك واحد مکانیزه پرورش ماهيان خاوياري در بخش ماهان به ظرفيت 50 تن در مساحت 2500متر مربع  فعال و يك واحد 100 تني پرورش ماهيان خاوياري نیز در بخش راین مجوز تاسيس گرفته كه انشاالله در سال جاري، کار احداث آن آغاز خواهد شد .

 وی با بیان اینکه ارزش و اهميت اقتصادي ماهيان خاوياري و تخم اين گونه ماهيان بسيار بالاست، افزود: ماهيان خاوياري به تغييرات اقليمي و اكولوژيكي تحمل زيادي دارند و از نظر اقتصادي يكي از ارزشمند ترين ماهيان درياي خزر مي باشند و بالا بودن قيمت خاويار در دنيا و مرغوبيت خاويار ايران دو مولفه مهمي است كه ضرورت سرمايه گذاري و توجه به اين محصول صادراتي و ارزآوري اين گونه از آّبزيان را مشخص مي نمايد .

مسعودی بیان کرد: اگر هدف از پرورش ماهي خاویاری توليد گوشت باشد طي مدت زمان حدود 3 سال گوشت توليد و آماده ارائه به بازار مي باشد و قيمت هر كيلو گوشت ماهيان خاوياري بسته به گونه آبزي بين 40 تا 65 هزار تومان قيمت دارد که چیزی حدود 40 تا 50 درصد به ازای هر کیلو گرم گوشت سود دهی دارد . اما اگر هدف از پرورش، توليد و استحصال خاويار باشد به طور معمول هر قطعه ماهي خاوياري بسته به گونه آن بين 5-3 درصد وزن بدن خود در طي مدت زمان 10-6 سال خاوياري توليد مي كند كه بسيار با ارزش و اقتصادي مي باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: