• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-1390-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

شهردار رفسنجان:

پیش بینی 500 عنوان پروژه در 5 محور در بودجه شهرداری رفسنجان

شهردار رفسنجان گفت: 5 محور برای تدوین بودجه در قالب 500 عنوان پروژه در بودجه سال 97 شهرداری رفسنجان پیش بینی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمدرضا عظیمی‌زاده اظهار کرد: جایگاه امروز شوراها در نهاد تصمیم‌گیری و حاکمیتی کشور ما بسیار رفیع است.

وی با بیان اینکه نقش شوراها و شهرداری‌ها در رضایتمندی مردم بسیار مؤثر و مهم است، افزود: مدیریت 70 هزار میلیارد تومان در شوراهای شهر در قالب بودجه‌های شهرداری‌ها مهمترین و پرپول‌ترین دستگاه‌هایی است که در یک شهرستان و استان فعالیت می‌کنند اهمیت دارد.

وی به تعامل شورا و شهرداری اشاره و تصریح کرد: ما چیزی به عنوان دخالت نداریم، بین شورا و شهرداری بحث نظارت و دخالت را باید کنار گذاشت بحثی که وجود دارد تعامل و همراهی و هماهنگی مطلوب است.

شهردار رفسنجان خاطرنشان کرد: شورا در موضوعات اجرایی نباید دخالت کند اما شهردار باید هماهنگ باشد و در جایی که باید از شورا مجوز بگیرد، آن را رعایت کند. برنامه‌های شهرداری و شورا باید کاملا قابل دید و شفاف باشد و شورای شهر بتواند وظیفه نظارتی خود را روی شهرداری انجام دهد.

عظیمی‌زاده اظهار کرد: در رفسنجان کاری انجام دادیم که شورای اسلامی شهر نمایندگان خود را به بعضی از واحدهای شهرداری که تصمیم‌گیری‌هایی را بر عهده دارند معرفی کند مثلا در کمیسیون املاک که در مسیر طرح‌های شهرداری برای تملک املاک قرار دارد یک نماینده در جلسات حضور دارد همچنین در بعضی از کمیته‌ها هم نمایندگان شورای شهر طبق قانون حضور دارند که این تعامل و همراهی شهرداری و شورا موجب جلوگیری از بعضی تنش‌ها بین شورا و شهرداری است.

شهردار رفسنجان با اشاره به اینکه رفسنجان شهری امن و دارای سابقه و پیشینه تاریخی است، ادامه داد: بزرگانی در این شهر زندگی کردند و این شهر را در تاریخ کشور زنده و پاینده قرار دادند و ما هم وظیفه پیشبرد حرکت رو به جلوی شهر با همراهی و همکاری شورای شهر داریم.
عظیمی زاده شورای شهر رفسنجان را شورایی همراه و همدل و متخصص در بحث شهر و شهرداری خواند و تصریح کرد: رویکردی که مبنای تدوین بودجه شهر رفسنجان قرار گرفت بسیار عالی و استثنایی بود.

شهردار رفسنجان اضافه کرد: 5 محور برای تدوین بودجه ازجمله شهر امن، شهر انسان‌محور، موضوع برندسازی شهری، زیرساخت‌های گردشگری و ایجاد شهر پایدار در قالب 500 عنوان پروژه در بودجه سال 97 شهرداری رفسنجان پیش بینی شده است و امیدواریم با تحقق بودجه و اجرای این پروژه ها شاهد رونق بیش از پیش شهر رفسنجان باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: