• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-1485-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بخش گلستان:

بخش گلستان در آینده نزدیک به یک گلستان واقعی تبدیل خواهد شد/ آب از نفت برای استان کرمان مهمتر خواهد بود/جناح ما جناح ایرانی است

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه آب از نفت برای استان کرمان مهمتر خواهد بود اظهار کرد: نجات این استان در گروی مدیریت واحد آب و خاک در حوزه کشاورزی است و باید نقشه پایدار کشت، داشت و برداشت را در حوزه کشاورزی استان کرمان تدوین کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" ظهر امروز 9 اردیبهشت ماه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه 7 شهرستان های سیرجان و بردسیر بخش گلستان با حضور استاندار کرمان اظهار کرد: خوشحال هستیم که با لطف پروردگار به منطقه بخش گلستان رسیدیم و با همت مردان بزرگ صنعتی و اقتصادی سلسله معین های اقتصادی مقاومتی که به درخت تنومدی در استان کرمان در حال تبدیل شدن است به این منطقه رسیده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون در 31 شهر در کل کشور این الگو در حال اجرای است تصریح کرد: استان کرمان پیشرو و مبتکر این اقدام بوده است و با همت این مجهادین اقتصادی امروز شاهد هستیم که ریل توسعه استان کرمان به منطقه گلستان رسیده است.

رزم حسینی با اشاره به اینکه دولت ها اساسا در جهان توسعه یافته باید فقط در حوزه زیرساختها حرکت کند و توسعه و پیشرفت را به بخش خصوصی واگذار و آنها فرمان توسعه را به دست بگیرند تصریح کرد: کلیدی ترین کار معین های اقتصادی در استان کرمان شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های هر منطقه است و این کار اساسا وظیفه دولت نیست.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با تاکید بر اینکه هدف اقتصاد خرد، تقویت اقتصاد خانوارهای روستایی و شهری است اظهار کرد: هدف اقتصاد مقاومتی این است که روستانشینان و شهرنشنیان بدون اتکا به دولت و یارانه ها زندگی خود را با رفاه کامل بگذرانند.

استاندار کرمان ادامه داد: ما مسئولین باید کاری کنند که مهاجرت از روستاها به شهرها متوقف شود و این مهم در گروی ایجاد شغل های پایداراست و این موضوع نیز وظیفه دولت نخواهد بود و مطمئن باشید با روندی که در این منطقه پیش گرفته شده است، بخش گلستان شهرستان سیرجان در آینده نزدیک به یک گلستان واقعی تبدیل خواهد شد.

وی با تشریح برخی از اقدامات معین های اقتصادی در مناطق مختلف اظهار کرد: این موضوع سبب خواهد شد که وفاداران به نظام جمهوری اسلامی و دین داران افزایش پیدا کنند.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه آب از نفت برای استان کرمان مهمتر خواهد بود اظهار کرد: نجات این استان در گروی مدیریت واحد آب و خاک در حوزه کشاورزی است و باید نقشه پایدار کشت، داشت و برداشت را در حوزه کشاورزی استان کرمان تدوین کنیم.

استاندار کرمان بر لزوم افزایش دانش کشاورزی تاکید کرد و عنوان کرد: آب مایه حیات است و اگر آب نداشته باشیم مردم حتما کوچ خواهند کرد.

وی با بیان این مطلب که معین اقتصادی باید مطالعات آب‌های مناطق خود را انجام دهند، تصریح کرد: خالق عظیم به ما نعمت آب داده است اما ما به استفاده بی‌رویه و نادرست آن را نابود کردیم.

رزم‌حسینی یادآوری کرد: ملت ایران از گذشته ملتی با تمدن بودیم و هست، امروز دامنه نفوذ ایران در منطقه یک افتخاریست و این مهم باعث تقویت ایران خواهد بود.

وی عنوان کرد: بسیاری از جوانان ایرانی در شرکت‌های بزرگ جهان مشغول به کار هستند و باید از توان دانشی آنها برای توسعه مناطق سودجست، همچنین از ظرفیت جوانان تحصیل کرده هر منطقه باید استفاده کرد.

استاندار کرمان بیان کرد: وقتی وزیر ارتباطات از مردم کرمان عذرخواهی کرد این مهم خیلی ارزشمند است و این وزیر جوان جزی محدود وزیرانی است که عذرخواهی کرده است، قابل ذکر است که امروز روستای در استان کرمان وجود ندارد که اینترنت نداشته باشد و حدود 80 آنتن اینترنت در استان در بهار امسال افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: جوانان در چهارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی باید دولت را به تسخیر خود در آورند و پیرسالان باید دولت را ترک کنند و جای جوانان را باز کنند، چرا مقاومت می‌کنید؟ اینکه فرد متعلق به کدام جناح است معنی ندارد، جناح ما جناح ایرانی باید باشد.

استاندار کرمان اظهار کرد: 80 درصد فرماندار استان کرمان و 75 درصد دهیاران ما زیر 40 سال دارند و تنها استانداری در دولت یازدهم و دوازهم که در آن فقط یک بازنشسته کار می‌کند، قابل ذکر است که من بازنشسته نیستم بلکه یک فعال اقتصادی هستم.

وی قانون اساسی را محور وحدت دانست و تصریح کرد: افراط گرایی نباید کرد و این جناح بازی سم توسعه کشور و مناطق است همه روستاییان نباید از روستاها مهاجرت کنند.

رزم‌حسینی با بیان این مطلب که کشورهای جهان اول را میدانی نگاه کنید و از تجربیات آنها استفاده کنید، عنوان کرد: اگر اقتصاد مردم قوی شود، دین آنها نیز محکتر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: شرکت‌های بزرگ استان باید پیشران‌های توسعه استان کرمان شوند و دولت نیز آنها حمایت خواهد کرد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: