• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2084-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

فرماندار سیرجان:

ایده معین اقتصادی برای استفاده از دانش فنی موسسات بزرگ اقتصادی بود

فرماندار سیرجان گفت: تقسیم استان و واگذاری آنها به معین‌های اقتصادی برای استفاده از توان کسانی که دانش فنی خاصی برخوردار هستند، تا توسعه همه جانبه مناطق را رقم خورد، ایده اقتصادی بود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " مکی‌آبادی" ظهر امروز نهم اردیبهشت‌ماه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه 7 شهرستان سیرجان و بردسیر بخش گلستان گفت: استاندار کرمان در بدو ورودش به استان، ایده‌های متعددی مطرح کردند که سرفصل آنها مثلث توسعه اقتصادی بود که خود دارای سرفصل و ایده‌های زیادی است.

وی همبستگی همه ارکان در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی را شاه بیت مثلث توسعه اقتصادی دانست و بیان کرد: ایده استاندار کرمان در سطح کشور به عنوان پایلوت مطرح شد که این مهم باعث افتخار مردم استان است، همچنین استفاده از توان بخش خصوصی یکی دیگر از محورهای مثلث توسعه اقتصادی است.

فرماندار سیرجان ادامه داد: در شهرستان سیرجان 23 تفاهمنامه مهم و بزرگ با بخش خصوصی منعقد شد که ظرفیت اشتغال آنها 3 هزار و 571 نفر با اعتبار حدود 4 میلیارد تومان است و این اعتبار 10 برابر بودجه استان کرمان است، گفتنی است که میزان پیشرفت فیزیکی این 23 طرح 10 تا 100 درصد می‌باشد.

وی تصریح کرد: تقسیم استان و واگذاری آنها به معین‌های اقتصادی برای استفاده از توان کسانی که دانش فنی خاصی برخوردار هستند، تا توسعه همه جانبه مناطق را رقم خورد، ایده اقتصادی بود ضمن آنکه هر معین ها نیز ایده‌های بسیار خوبی داشتند.

مکی‌آبادی عنوان کرد: 5 شرکت بزرگ در شهرستان سیرجان به عنوان معین اقتصادی انتخاب شده است که معین‌ها به انجام کارهای خاص و با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل‌های هر منطقه اقدامات توسعه ای در آن بخش آغاز کردند.

وی سیرجان را خواستگاه گلیم شیرکی پیچ دانست و خبر داد: معین منطقه این گلیم‌ها را خریداری خواهد کرد.

فرماندار سیرجان خاطرنشان کرد: ایده هر خانه یک کارخانه در سیرجان در حال انجام است و در راستای توانمندسازی فقرا این طرح اجرا می شود.

وی بیان کرد: در سیرجان 320 نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند که برخی از آنها را در حوزه گلیم، انرژی خورشیدی و ... مشغول به کار خواهیم کرد و امیدواریم خروجی آن توانمندسازی فقرا و رفع بیکاری باشد.

به گزارش ایسنا، شرکت نظام آوران زیر مجموعه گل‌گهر معین اقتصادی بخش گلستان از توابع شهرستان سیرجان انتخاب و معرفی شد، همچنین معین بخش زیدآباد درهفته آینده معرفی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: