• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1684-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

يكي از موفقيت‌هاي استان تثبيت مديران بوده است

استاندار کرمان گفت: يكي از موفقيت‌هاي استان تثبيت مديران بوده و با وجود همه فشارها بدون هیچ نگرش سیاسی مديران فني وکارآمد را در اين دولت تغيير نداديم به طوری که كاري به جناح هاي سیاسی مديران نداشته و تنها عملكردآنها را مدنظر خود قرار داده‌ايم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم‌حسینی" صبح امروز 9 اردیبهشت ماه در حاشیه افتتاح ساختمان اداری برق شهرستان بردسیر ضمن تبریک هفته جوان و روز جوان، گفت: در شهرستان بردسیر اقدامات خوبی انجام شده است.

وی به سفر اخیر رییس جمهور به استان کرمان اشاره کرد و افزود: در سفر رییس جمهور خط ریلی کرمان – بردسیر- سیرجان کلنگ زنی شد که این مهم باعث تحول خوبی در حمل مسافر و بار خواهدشد، قابل ذکر است که این خط ریلی 30 میلیون تن بار را منتقل خواهد کرد.

استاندار کرمان آینده بردسیر را روشن دانست و بیان کرد: بردسیر در آـینده از قابلیت‌های خوبی برخوردار خواهد شد و به دلیل آب و هوای خوب این منطقه می تواند قطب انرژی خورشیدی در کشور تبدیل شود.

وی ادامه داد:  ١٠ ميليارد تومان از منابع تعيين شده به پروژه هاي اقتصاد مقاومتي را به منطقه اختصاص خواهيم داد و ظرف 2 ماه اينده بردسير پايلوت الگوي طرح جامع كشاورزي انتخاب خواهيم كرد و اقتصاد كشاورزي را در اين منطقه اجرايي می‌کنیم و بايد الگوي كشت مناسب و كاشت محصولات كم آب حركت كنيم.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه باید به سمت نهادینه کردن فرهنگ مشارکت اقتصاد کشاورزی گام برداریم، اظهار کرد: ١٠ هزار تومان قيمت هر متر مکعب توليد آب است كه بايدمردم از اين موضوع کشاورزان آگاهی پیدا کنند و در راستای افزایش بهره‌وری آب حرکت کنند.

وی اظهار کرد: يكي از موفقيت‌هاي استان تثبيت مديران بوده و با وجود همه فشارها بدون هیچ نگرش سیاسی مديران فني وکارآمد را در اين دولت تغيير نداديم به طوری که كاري به جناح هاي سیاسی مديران نداشته و تنها عملكرد آنها را مدنظر خود قرار داده‌ايم.

استاندار کرمان صنعت گردشگری را یکی از موتورهای محرک توسعه شهرستان بردسیر برشمرد و افزود: الگوي كشاورزي و اقتصاد کشاررزي شهرستان بردسیر مي تواند به مهاجرپذيري اين شهر كمك كند.

همچنین "شهباز حسن‌پور" نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت نیز در این جلسه گفت: بردسير به کارگاه ساخت تبدیل شده است و هنوز در ابتدای راه هستيم.

وی ادامه داد: بردسیر در زمینه گياهان دارویی و انرژي خورشيدي در حال پایلوت شدن است اما متاسفانه هنوز براي اخذ مجوزها بايد در مركز استان و كشور به دنبال اين مجوزها بگرديم.

نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس عنوان کرد: متاسفانه امروز شاهد هستیم روز به روز در بخش گلزار این شهرستان بامهاجرت روبرو هستيم كه بايد براي اين منطقه معين اقتصادي انتخاب شود و از استاندار کرمان انتظار داریم برای این موضوع اقدام لازم را انجام دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: