• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-1185-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان خبر داد:

ضرب‌الاجل ۳ ماه برای تدوین طرح جامع کاشت، داشت و برداشت مبتنی بر اقتصاد کشاورزی در استان کرمان

استاندار کرمان اظهار کرد: به هر دلیلی تغییر اقلیمی در کشور و منطقه صورت گرفته و این واقعیتی است، اما نمی دانم چرا به مردم این تغییر اقلیم ها اطلاع رسانی نمی شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" پیش از ظهر امروز هشتم اردیبهشت ماه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان با بیان اینکه انتطار می رود مدیران شخصا در جلسات حضور داشته باشند، اظهار کرد: درصد بودجه دولتی نسبت به ظرفیت های استان بسیار کم است و باید از روش های دیگر از جمله فاینانس، اوراق مشارکت و ... استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید در سال جاری نیز واگذاری پروژه های نیمه تمام در دستور استان قرار بگیرد تصریح کرد: سیاست توسعه ای استان را در سال جاری نیز طبق برنامه‌های از پیش تعیین شده دنبال خواهیم کرد و سیاست های اقتصاد مقاومتی با جدیت پیگیری خواهد شد.

رزم حسینی در ادامه به معضل بحران آب در استان کرمان اشاره و ادامه داد: کشور و استان کرمان در شرایط ویژه ای قرار گرفته و آثار بی توجهی گذشته امروز خود را نشان داده و با بحران جدی آب مواجه شدیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید کارگروه سازگاری با کم آبی را تشکیل داده و در این راستا نیز استان کرمان تشکیل جلسه خواهد داد تا بتوانیم متناسب با کارگروه ملی عمل کنیم افزود: در ایران ۱۲۰ درصد از آب های تجدید پذیر استفاده می شود این در حالی است که در دنیا تنها ۴۰ درصد از این نوع آب ها استفاده می شود.

رزم حسینی با بیان اینکه سیاست های کشاورزی پاسخگو نیست و برنامه مدون ملی نداشته و راهبرد مشخصی در این حوزه وجود ندارد، بیان کرد: باید طی ۳ ماه آینده سازمان های جهاد کشاورزی شمال و جنوب استان طرح جامع کاشت، داشت و برداشت را مبتنی بر اقتصاد کشاورزی تدوین کنند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه خرده مالکی و نبود یکپارچگی از مشکلات حوزه کشاورزی است اظهار کرد: متاسفانه امروز شاهد هستیم راندمان این بخش کمتر از ۲۰ درصد است و لازم رسانه ها  فرهنگ مشارکت کشاورزی را توسعه بدهند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید وزارت جهاد کشاورزی طرح جامع کشت را ارائه کند زیرا نمی شود هر سال محصولات را خرید تضمینی بکنیم اظهار کرد: به هر دلیلی تغییر اقلیمی در کشور و منطقه صورت گرفته و این واقعیتی است، اما نمی دانم چرا به مردم این تغییر اقلیم ها اطلاع رسانی نمی شود!

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: