• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان مدیریت‌وبرنامه‌ریزی استان کرمان خبر داد:

افزایش 14.4 درصدی بودجه استان کرمان نسبت به سال گذشته

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه مدیریت حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان از اعتبارات تملک دارایی در کشور به دست استان هاست، افزود: سرجمع بودجه استان ۱۴.۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "دکتر جعفر رودری" صبح امروز هشتم اردیبهشت ماه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان اظهار کرد: سال قبل با هماهنگی استان و پیگیری های صورت گرفته شاهد تحق خوبی در بودجه هزینه ای و تملک استان بودیم.

وی با بیان اینکه در بودجه هزینه ای سال 96، نزدیک ۴۷۰ میلیارد تومان تحقق داشتیم که عملکرد استان نسبت به مصوب و ابلاغ ابتدای سال ۱۱۰ درصد تحقق داشته است تصریح کرد: رقم تخصیصی استان در سال ۹۶ در تملک دارایی ۷۸۸ میلیارد تومان بوده که ۱۵۰۰ میلیارد تومان ابلاغ داشته ایم.

رودری بیان کرد: ۱۵۴ و نیم میلیارد تومان از تخصیص ها نقد و نزدیک به ۱۴۱ میلیارد تومان اسناد خزانه یک ساله و ۱۳.۱ میلیارد تومان اوراق مشارکت بوده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بیان کرد: دستگاه های اجرایی در فرصت باقیمانده برای جذب سهمیه ابلاغی باید تحرک بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به بودجه سال ۹۷ اظهار کرد: ۴۴۳ هزار میلیارد تومان از بودجه امسال بودجه عمومی دولت است که بیش از ۵۷ هزار میلیارد آن مربوط به درآمدهای اختصاصی است.

رودری بابیان اینکه بیش از ۲۱۵ هزار میلیارد تومان مربوط به درآمدها و بخش عمده آن مربوط به مالیات است، تصریح کرد: ۱۰۷ هزار میلیارد تومان در بودجه امسال واگذاری دارایی های سرمایه ای در کل کشور دیده شده که در استان کرمان ۶۳ هزار میلیارد تومان واگذاری دارایی های مالی دیده شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه تاکید ما بر ظرفیت های قانونی بودجه ۹۷ است، بیان کرد: در بودجه امسال اختیارات بیشتری به استان ها داده شده و استان ها در ۳۴ درصد توزیع بودجه سهیم هستند.

وی با بیان اینکه مدیریت حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان از اعتبارات تملک دارایی در کشور به دست استان هاست، افزود: سرجمع بودجه استان ۱۴.۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است ضمن آنکه باید عنوان کرد ۱۲۴ میلیارد تومان در تبصره ماده ۱۸ به منظور اشتغالزایی در بودجه سال جاری در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: