• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-987-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان عنوان کرد:

برگزاری جشنواره موسیقی محلی زمینه‌ای برای معرفی استعداد و ظرفیت‌های استان کرمان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: برگزاری جشنواره موسیقی محلی زمینه ای برای معرفی استعداد و ظرفیت های استان کرمان است و باید حوزه های مختلف از این ظرفیت استفاده کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا علیزاده" صبح امروز هشتم اردیبهشت ماه در نشست خبری با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان اظهار کرد: موسیقی نواحی مختلف ایران چنان با جلوه های اقوام آمیخته شده که یکی از منابع مهم تاریخ شفاهی ما محسوب می شود.

وی افزود: تشویق هنرمندان موسیقی نواحی کشور، ایجاد فضای مناسب به منظور ارائه آثار خلق شده موسیقی بومی، بسط و تعمیق خلاقیت و آفرینش هنری در موسیقی نواحی از اهداف جشنواره موسیقی است.

علیزاده تصریح کرد: محوریت جشنواره امسال، آفرینش آثار با کلام مبتنی بر اشعار حماسی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه استان کرمان سال ها میزبان جشنواره موسیقی نواحی است و نقش مهم و ارزنده ای در احیاء این هنر و هنرمندان و ثبت و ضبط آثار آنها داشته است، ‌افزود: وجود اقوام مختلف در استان باعث شده تنوع موسیقی نواحی را داشته باشیم و به استثناء ترکمن، سایر اقوام را در استان کرمان داریم‌.

وی با بیان اینکه تاریخ کهن موسیقی استان نشن از سابقه این دیار در موسیقی نواحی دارد، با اشاره به همدلی مسوولان استان در برگزاری جشنواره در سال های گذشته گفت: بهره مندی مردم از فضای با نشاط موسیقی نواحی در کرمان و تعدادی از شهرستان ها و میزبانی مناسب از هنرمندان حوزه موسیقی نواحی کشور هدف ما در برگزاری جشنواره است.

مدیرکل ارشاد استان کرمان اظهار کرد: سال قبل قریب به ۴۰ هزار نفر از برنامه های جشنواره استفاده کردند.

وی افزود: برگزاری جشنواره موسیقی محلی زمینه ای برای معرفی استعداد و ظرفیت های استان کرمان است و باید حوزه های مختلف از این ظرفیت استفاده کنند.

علیزاده تصریح کرد: باید هنرمندان موسیقی نواحی توسط رسانه ها معرفی شوند و باید از این فرصت استفاده کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: