• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-1085-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

حسن‌پور در گفت‌وگو با ایسنا:

تدابیر لازم برای خنثی‌سازی ترفند جدید آمریکا اندیشیده شده است/خروج آمریکا از برجام لکه ننگی در تاریخ این کشور خواهد بود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خوشبختانه همه تدابیر در کشور اندیشیده شده است که ترفند جدید آمریکایی‌ها بی‌نتیجه خواهد ماند و با توجه به اطلاعات و گزارشاتی که ما در اختیار داریم بسیاری از کشورها در این مرحله با آمریکایی‌ها همراهی نخواهند کرد و امروز با توجه به ادبیات سخیف آمریکایی‌ها یک تنفر عمومی در بین همه آزادگان جهان به‌وجود آمده است و شاهد این تنفر در جای جای دنیا علیه سردمداران آمریکا هستید.

"شهباز حسن‌پور" در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، در خصوص خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام گفت: از همان ابتدا مقام معظم رهبری در خصوص بد عهدی آمریکا همه هشدارهای لازم را به همه مسئولین نظام دادند، ضمن آنکه هشدارهای لازم را نیز به همه دست اندر کاران نظام ابلاغ کردند.

وی با بیان این مطلب که ما نگران خروج آمریکا از برجام نیستیم، اظهار کرد: در بدعهدی آمریکایی‌ها شکی نیست اما حضور ما در برجام نشان دهنده این بود که ما به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده‌ایم ضمن آنکه فتوای رهبری از ابتدا این مهم بود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برجام صداقت، صلابت و منطق ایران را به جهانیان به اثبات رساند، عنوان کرد: امروز جهانیان متوجه درنده خویی و خوی استکباری سردمداران و بی منطق و رییس جمهور آمریکا شده‌اند.

وی ادامه داد: حضور خوب ایران در پای میز مذاکرات هسته‌ای بهترین و بالاترین دستاورد را در به اثبات رساندن مظلومیت جمهوری اسلامی به جهانیان بود و از طرفی پس از برجام هیچ اتفاق خاصی در روند ارتباطات ما با آمریکایی‌ها در عمل نبوده است که امروز آمریکایی‌ها بخواهند مدعی شوند که امتیازاتی به شما داده‌ایم می‌خواهیم از شما آنها را بگیریم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به تبدیل شدن دنیا به یک دهکده جهانی اشاره کرد و افزود: قبل از برجام همه دنیا از ما می‌خواستند که وارد مذاکره شویم اما با توجه به شناخت ما از آمریکا، پیشنهاد 1+5 داده شد و امروز خروج آمریکا از برجام لکه ننگ و تاریکی در تاریخ کشور آمریکا و کشورهای هم پیمان آمریکا خواهد بود زیرا این یک قرارداد بین‌المللی بوده است.

وی با بیان این مطلب که امروز ثابت می‌شود که سازمان ملل ابزار دست ابر قدرت‌هاست نه ابزار دفاع از ملت‌ها، تصریح کرد: سازمان ملل امروز به دنبال منافع ابرقدرت‌ها است و به دنبال دفاع از مردم مظلوم دنیا نیست.

حسن‌پور بیان کرد: خوشبختانه همه تدابیر در کشور اندیشیده شده است که ترفند جدید آمریکایی‌ها بی‌نتیجه خواهد ماند و با توجه به اطلاعات و گزارشاتی که ما در اختیار داریم بسیاری از کشورها در این مرحله با آمریکایی‌ها همراهی نخواهند کرد و امروز با توجه به ادبیات سخیف آمریکایی‌ها یک تنفر عمومی در بین همه آزادگان جهان به‌وجود آمده است و شاهد این تنفر در جای جای دنیا علیه سردمداران آمریکا هستید.

وی با ابراز امیدواری از اینکه اتکا به ملت رشید، شجاع، قدرتمند و همراه با نظام جمهوری اسلامی و با مشارکت مردم بر مشکلات فایق خواهیم آمد، گفت: آمریکایی‌ها باید بدانند که با چنین رفتارهایی می‌توانید بر روی ملت ایران تاثیر بگذارد، اشتباه است و مانورهای دیپلماتیک آنها تاثیری روی اراده ملت ما چه در موضوع هسته‌ای و چه در سایر امور نخواهد داشت.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: