• جمعه ۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1284-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

نماینده مردم شهربابک در مجلس به ایسنا خبر داد:

شرکت گل‌گهر همه منابع مالی خود را به استان منتقل کرده است

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر که شرکت گل‌گهر همه منابع مالی خود را به استان منتقل کرده است، تصریح کرد: شرکت مس بخشی از حساب‌های خود را به استان منتقل کرده است و اذعان دارد که مشکلاتی در این زمینه دارد که باید مشکلات آن رفع شود.

"علی اسدی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر
، با اشاره به ماده 43 مبنی براینکه کلیه منابع مالی و دفاتر مالی شرکت‌ها باید در محل فعالیت باشند، اظهار کرد: جلساتی با صاحبان شرکت‌های استان برای رفع مشکلاتشان با بانک‌ها در راستای انتقال گردش مالی خود به استان برگزار می‌کنیم.

وی با بیان این مطلب که دیوان محاسبات را درگیر این موضوع کرده‌ایم، عنوان کرد: با مسئولین دیوان محاسبات کشور که در این زمینه مسئولیت دارند مذاکراتی انجام داده‌ایم و آنها نیز از مدیر کل دیوان محاسبات استان خواستند گزارش کاملی در خصوص مشکلات شرکت‌ها در زمینه مالی ارایه دهد تا دیوان محاسبات کشور در راستای رفع مشکلات گام بردارد.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: اگر شرکت‌ها این قانون را تا پایان سال اجرا نکنند باید جوابگوی دستگاه‌های نظارتی باشند و قطعا طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی با اعلام این خبر که شرکت گل‌گهر همه منابع مالی خود را به استان منتقل کرده است، تصریح کرد: شرکت مس بخشی از حساب‌های خود را به استان منتقل کرده است و اذعان دارد که مشکلاتی در این زمینه دارد که باید مشکلات آن رفع شود.

اسدی در پاسخ به این سوال که مردم کرمان معترض هستند که کرمانی‌های در شرکت‌ها و معادن استان فقط در بخش کارگری به کار گرفته می‌شوند، بیان کرد: این موضوع تا حدی می‌تواند درست باشد، اما به معادن اعلام کردیم که همه کارهای خود را به محلی‌ها و بومی‌های مناطق واگذار شود، ضمن آنکه پیمانکاران باید افراد متخصص و فنی تربیت کنند که به نظر می‌رسد در استان در بخش‌های مختلف با کمبود نیروی متخصص روبرو بوده‌ایم که این امر باعث حضور غیربومی‌ها شده است یا اینکه شرکت‌های پیمانکاری که متخصص و دارای امتیاز بالایی هستند، استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: مقرر شده است که پیمانکاران بومی را بیشتر تقویت کنیم تا نیازهای تخصصی معادن را برطرف کنند و اگر بتوانیم از طریق شرکت‌های محلی و بومی نیازهای تخصصی استان را برطرف کنیم، قطعا به نفع پیمانکارهای شرکت‌های معدنی خواهد بود زیرا هزینه تولید کاهش می‌یابد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: