• پنجشنبه ۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1184-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

12 کارآفرین جوان حوزه گردشگری کرمان شناسایی شدند

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از شناسایی 12 کارافرین جوان حوزه گردشگری این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری 12 کارافرین جوان شناسایی شده است، افزود: این کارآفرینان از جوانان زیر 29 سال  این استان هستند که در راه اندازی اقامتگاه بوم گردی، موسسه آموزش گردشگری و دفتر خدمات مسافرتی مشغول به فعالیت شده اند.

وی با بیان اینکه استان کرمان در حوزه گردشگری دارای ظرفیت های کاری زیادی است، اظهار کرد: خوشبختانه امروزه کارآفرینی به یک ارزش فرهنگی تبدیل شده است بطوریکه می توان در شرایط مختلف اقتصادی دست به کارآفرینی، خلاقیت و ایجاد پتانسیل های کاری زد.

فرخی با اشاره به اینکه طی دوسال گذشته قریب به 200 اقامتگاه بوم گردی در سراسر استان کرمان راه اندازی شده است، تصریح کرد: تعداد زیادی از اقامتگاه های مذکور توسط جوانان راه اندازی شده و بسیار مورد توجه هم قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه خلاقیت یکی از نیازهای اساسی توسعه صنعت گردشگری است، بیان کرد: کارآفرینی در گردشگری موجب اشتغال سریع و درآمد زیاد می شود اما متاسفانه تا کنون از این فرصت برای رشد اقتصادی کشور استفاده نشده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری نسبت به صنایع دیگر نیاز به سرمایه گذاری کلان ندارد بنابراین می توان با سرمایه نه چندان زیاد و کمی خلاقیت به درآمدها و سودهای زیادی در این حوزه رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: