• چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-990-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

وزیر تحصیلات عالیه افغانستان:

معادن و استخراج از آنها یکی از ضرورتهای کار دولت افغانستان است

وزیر تحصیلات عالیه افغانستان با اشاره به وجود منابع متعدد معدنی در این کشور، تأکید کرد: معادن و استخراج از آنها یکی از ضرورتهای کار دولت افغانستان است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر نجیب الله خواجه عمری ظهر امروز 5 اردیبهشت ماه در حاشیه بازدید از مجتمع مس سرچشمه با قدردانی از مسئولین این مجتمع اظهار کرد: در افغانستان نیز آنطور که تخمین زده شده بزرگترین معدن مس دنیا در مس آینک است که قرارداد آن با چینی ها منعقد شده است و کار هم آغاز شده بود و بخاطر مسائل امنیتی کار متوقف شد که دوباره می خواهند کار را آغاز کنند و ادامه دهند.

وی بیان کرد: امیدوارم درآینده نیز ارتباطات بین دو کشور افزایش یابد همینطور که در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی ارتباطاتی داریم.

وزیر تحصیلات عالیه افغانستان با اشاره به وجود منابع متعدد معدنی در این کشور، تأکید کرد: معادن و استخراج از آنها یکی از ضرورتهای کار دولت افغانستان است.

خواجه عمری عنوان کرد: همانطور که در رشته های علمی بخش اکتشاف و استخراج معدن به کمک‌های علمی دانشگاه‌های ایران نیاز داریم طبیعی است در بخش صنعت نیز ما نقاط مشترکی داریم و امیدواریم همکاریهای خوبی را در این بخش با هم داشته باشیم.

وی در پایان با ابراز امیدواری از برقراری روابط و همکاری‌های فنی و تخصصی در حوزه مس، خطاب به مدیر مجتمع مس سرچشمه گفت: امیدواریم از تجارب شما در افغانستان استفاده‌های خوبی داشته باشیم.

دکتر محمد دهقان رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان نیز در این دیدار با ابراز امیدواری از اینکه این مراودات بتوانند راه‌های توسعه دو کشور را در بخش‌های مختلف باز کنند، گفت: استعدادهای زیادی در دو کشور است که اگر به هم متصل شوند منافع دو کشور را تامین می کنند.

به گزارش ایسنا، وزیر تحصیلات عالیه افغانستان از بخش های مختلف مجتمع مس سرچشمه بازدید و در جریان روند تولید در این مجتمع قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: