• چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-885-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان در دیدار با نمایندگان جامعه کارگری:

مدافع حقوق کارگران هستیم/ روحیه تعاملی، وفاق و مدارا را با معترضین به حق، دنبال می‌کنیم

استاندار کرمان گفت: همواره در شورای تامین استان کرمان روحیه تعاملی، وفاق، مدارا و رفتار با عزت را در مقابله با معترضین به حق دنبال کرده و خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" عصر امروز 5 اردیبهشت ماه در دیدار نمایندگان جامعه کار و کارگری به مناسبت به هفته کارگری ضمن تبریک نیمه شعبان به مدافعان حقوق کار و کارگر با اشاره به مشکات حوزه زغال سنگ در استان کرمان اظهار کرد: در یک دولت هشت ساله، یکسری سیاست های اقتصادی در کشور اجرایی شد که باعث ایجاد مشکلاتی در شرایط کنونی شده است که یکی از این موضوعات در افزایش بالا رفتن قیمت تمام شده زغال سنگ و حتی برخی مواد معدنی در کشور و به ویژه استان کرمان شد.

وی با تاکید بر اینکه در دولت یازدهم مسئله زغال استان کرمان را به صورت ویژه حل کردیم اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته در دولت و توسط نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، شاهد بودیم که در پایان سال گذشته تعهدات نسبت به کارگران حوزه زغال سنگ استان کرمان پرداخت شود.

رزم حسینی با انتقاد از یکی بودن متولی مصرف و تولید زغال سنگ در کشور ادامه داد:افزایش قیمت زغال سنگ سبب خواهد شد که این حوزه توجیه اقتصادی داشته باشد اما متاسفانه علی رغم همه پیگیری هایی که توسط وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی صورت گرفت، تاکنون این موضوع عملیاتی نشده است.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با اعلام آمادگی دولت برای کمک به کاهش قیمت تمام شده زغال سنگ در استان کرمان، گفت: متاسفانه شاهد هستیم به دلیل آنکه از تکنولوژی های نوین استخراج در صنعت زغال  عقب بوده و نتوانستیم با گزینه های خارجی خود رقابت کنیم، قیمت تمام شده زغال سنگ در کشور افزایش پیدا کند و این آمادگی را داریم که از صندوق توسعه ملی 200 میلیون دلار تسهیلات برای ورود تکنولوژی های نوین به این حوزه تسهیلات پرداخت کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی کارخانه زغال سنگ کوره بلند شرکت میدکو تا پایان سال جاری در استان کرمان اظهار کرد: این موضوع سبب خواهد شد مشکل زغال سنگ استان کرمان در آینده نزدیک حل شود.

رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه کار و کارگری اشاره و به حوزه اشتغال استان پرداخت و تصریح کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا ابتدای کار دولت یازدهم، متوسط ایجاد اشتغال در استان کرمان 23 هزار و 802 شغل بوده که این مهم در دولت یازدهم با ایجاد 30 هزار  شغل شروع و در سال گذشته این رقم به حدود 40 هزار شغل رسید.

استاندار کرمان با اشاره بر اینکه اگر می خواهیم به نقطه تعادلی در حوزه اشتغال استان دست پیدا کنیم باید سالانه 70 هزار فرصت شغل ایجاد کنیم تصریح کرد: این موضوع در حالی است که در شرایط فعلی حدکثر می توانیم بین 40 تا 50 هزار شغل ایجاد کنیم و برای پر کردن این گپ موجود تا شرایط تعادلی سالی 50 تا 60 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری را در سطح استان کرمان داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید زمینه ای را فراهم کنیم تا فضای وحدت آمیز و تعاملی صورت گیرد تا هرسرمایه گذاری که به استان کرمان وارد می شود احساس کند مسئولین استانی به دنبال کمک به آن هستند اظهار کرد: خوشبختانه در این راستا اقداماتی با حضور معین های اقتصادی صورت گرفته و امیدواریم این کار با سرعت هرچه بیشتری ادامه پیدا کند.

رزم حسینی خواستار برگزاری تورهای بازدید از الگوی های معین های اقتصادی مقاومتی در استان شد و اظهار کرد: بخشی از ایجاد اشتغال استان کرمان به دلیل معدنی بودن این استان، می تواند متمرکز به گردشگری در حوزه معدنی باشد.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت معدنی استان کرمان در حال افزایش است که این امر می تواند به ایجاد اشتغال استان کمک کند، به تشریح برخی از این ظرفیت ها پرداخت و افزود: در این دولت شاهد تولید کاتد مس برای اولین بار در این استان بودیم که این موضوع هم اکنون با شتاب بیشتری در حال گسترش است به طوری که استان کرمان ظرفیت تولید 600 هزار تن تولید کاتد مس را دارد.

رزم حسینی با اشاره به اینکه در حوزه های مس، کرومیت و حتی زغال سنگ استان کرمان طرفیت تولید را دارا می باشد ادامه داد: نقشه فولاد استان کرمان در اجرا به پایان رسیده است و دیگر سرمایه گذاری و گسترش جدیدی را در این حوزه نخواهیم داشت و هم اکنون زنجیره تولید فولاد در استان کرمان تکمیل می باشد.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان در ادامه گریزی به وضعیت اقتصادی کشور زد و گفت: در گذشته اقتصاد کشور به دلایل مختلفی، آسیب های فراوانی دیده که ترمیم این موضوع قطعا زمان بر خواهد بود اما از سوی دیگر نباید مردم را ناامید کنیم زیرا این کشور پتانسیال های فراوانی دارد که تنها یک نمونه آن در این است که طبق آمار بانک جهانی، ایران جزء کشورهایی است که سالانه 80 تا 100 هزار میلیارد دلار افزایش تولید ناخالصی را دارد که خود نشان دهنده آن است که جمهوری اسلامی از بنیه قوی اقتصادی برخوردار است.

وی به برخی از اقدامات استان کرمان در دولت تدبیر و امید در شرایط کنونی اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: تاکنون 23 هزار میلیار تومان در دولت تدبیر و امید پروژه افتتاح و به بهره برداری رسید ضمن آنکه در مردادماه سال جاری نیز 10 هزار میلیارد تومان پروژه دیگر با حضور رییس جمهور افتتاح خواهد شد که نشان می دهد ظرفیت های اقتصادی استان کرمان بالاست.

رزم حسینی در بخش پایانی سخنان خود به دغدغه های نمایندگان حوزه کار و کارگری اشاره و گفت: از تشکل های کارگری و کارفرمایان استان کرمان به واسطه صبر و تحملی که داشته تشکر می کنیم ضمن آنکه همواره خواسته های به حق آنان را پیگیری و دنبال کرده و خواهیم کرد.

استاندار کرمان به این اعتراضات اشاره و ادامه داد: همواره در شورای تامین استان در دولت تدبیر و امید بر پرهیز از حرکت قهرآمیز با کسانی که به حق اعتراض دارند تاکید داشته و همین امر نیز سبب شده که تجمعات نارضایتی در استان کرمان در سال گذشته نسبت به سال 95، حدود 15 درصد کاهش پیدا کند که یکی از دلایل آن تاکید بر موضوع «گفتمان» در شورای تامین استان بوده است.

عالی ترین مقام اجرایی استان کرمان با تاکید بر اینکه همواره مدافع حقوق کارگران هستیم و اجازه نمی دهیم حق و حقوق این قشر زحمت کش پایمال شود گفت: همواره در شورای تامین استان کرمان روحیه تعاملی، وفاق، مدارا و رفتار با عزت را در مقابله با معترضین به حق دنبال کرده و خواهیم کرد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: