• پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-1885-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

فرمانده سپاه ثارالله کرمان:

با تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی هم محقق می‌شود

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: اگر اقتصاد مقاومتی محقق شود، تولید، اشتغال و حمایت از کالای ایرانی هم محقق می شود اما اگر مسوولین آن را در دستور کار نگذارند و فقط بُرشی از آن را بگیرند، کار به جایی نمی رسد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
سردار"غلامعلی ابوحمزه" امروز در نشست خبری در آستانه سالروز تاسیس سپاه پاسدارن و همچنین روز پاسدار، با اشاره به ارتباط بیش از پیش با رسانه ها در سال جاری اظهار کرد: برای دانستن فلسفه تشکیل سپاه پاسداران باید به مسائل 200 سال گذشته در خصوص نهضت های آزادی خواه در ایران برگردیم که این نهضت ها با پرچمداری روحانیت و محور و محتوای اسلام و تبعیت مردم شکل می گرفت اما به پیروزی نمی رسید.

وی افزود: علت اصلی این بود که مثلث استبداد، استعمار و روشنفکران غربزده هجوم گسترده و وسیع به این نهضت ها کرده و عملا آنها را دچار شکست می کرد.

ابوحمزه با بیان اینکه امام خمینی(ره) اما با تیزبینی مسائل صدر اسلام و معاصر را رصد و حفاظت و حراست از انقلاب را پیش بینی کرد و بلافاصله سپاه و بسیج مستضعفین شکل گرفت تا مجموعه اینها، ابن نهضت عظیم امام(ره) و مردم را حفاظت کند.

وی بیان کرد: سپاه در دیدگاه امام و رهبری مجموعه ایست که در موضوعات داخلی و خارجی باید نقش خود را ایفا کند زیرا شما می بینید همه ارکان نظام، پسوند ایران دارد و سپاه تنها مجموعه ای  است که پسوند ایران ندارد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: امام راحل سپاه را بازوی توانمند نظام دانستند و در این ۴۰ سال سپاه همراهِ انقلاب اسلامی متولد شده، رشد یافته و اکنونن جوان رشیدی است که در همه عرصه ها حرف برای گفتن دارد.

وی افزود: بعد از ولایت و امامت جامعه، بیشترین تهاجم به سپاه است زیرا سپاه بازوی توانمند ولایت و نظام و انقلاب و با تمام وجود در خدمت مردم است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: امروز حتی از تریبون های رسمی در داخل کشور، سپاه را زیر سوال می برند و گرچه ما مبنای پاسخ به هر چه بیان می کنند را نداریم اما این کار درستی نیست که بدون توجه به ۳۹ سال خدمات ارزنده سپاه این برخورد را دارند.

وی اظهار کرد: مبنای ما انجام تکلیف و پیاده سازی ابعاد مختلف اسلام است و از تهمت ها و جوسازی ها و شبهه افکنی های افراد نا آگاه و مغرض ترسی نداریم و با عمل خود پاسخ می دهیم و از آن هدف مقدس دست برنمی داریم.

ابوحمزه در ادامه بیان کرد: در نگاه کلی اگر اقتصاد مقاومتی محقق شود، تولید، اشتغال و حمایت از کالای ایرانی هم محقق می شود اما اگر مسوولین آن را در دستور کار نگذارند و فقط بُرشی از آن را بگیرند، کار به جایی نمی رسد.

وی افزود: یکی از موضوعات رهبری در سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی، مقابله جدی با قاچاق کالا چه در مراکز رسمی و یا غیررسمی است که سپاه در این باره ورود کرده تا اشکلات برطرف شود و تولیدکنندگان داخلی به تکلیف خود عمل کنند اما هنوز سالانه ۲۰ میلیارد دلار ورود کالای قاچاق داریم که رقم بالایی است.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان گفت: مهم تر از مقابله با کالای قاچاق، افزایش صادرات و جلوگیری از واردات بی رویه است که هیچ ضرورتی هم ندارد زیرا در داخل کشور با کیفیت بالا در حال تولید است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اصحاب رسانه فکر کنند چه راهکارهایی برای مقابله با فقر و فساد و تبعیض پیاده شود؟ چه کنیم که مسوولین پاسخگو و مردم مطالبه گر باشند؟ اظهار کرد: سپاه مجموعه ای از کارها را در سطح استان انجام داده و ۱۰ میلیارد تومان در عرصه های مختلف اقتصادی سرمایه گذاری کرده ایم.

ابوحمزه افزود: در فاز نخست، در هر شهرستان ۸ صندوق قرض الحسنه اشتغال زا و در فاز دوم ۱۶ صندوق به شکل محله ای راه اندازی شد که افراد تسهیل گر از هر محله ۵ نفر را در کرمان و تهران آموزش دادیم.
 
وی با اشاره به اینکه می خواهیم مردم صندوق ها را اداره کنند، گفت: مردم یاری و مردم داری را دنبال می کنیم اما هرجا مردم نتوانند ما یاری شان می کنیم.

ابوحمزه با اشاره به اینکه ۷ محور برای ارائه خدمات مشخص کرده ایم، بیان کرد: ۱۰ تیم از بسیج جامعه پزشکی با امکانات به مناطق محروم می رود و در همین راستا در ۶ ماهه دوم سال قبل ۱۴ هزار نفر در استان درمان شدند.
 
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در ادامه اظهار کرد: شماره ۱۱۴ آماده دریافت اطلاعات از سوی شهروندان است و سپاه معتقد است باید با قوت و اقتدار با مفاسد برخورد شود زیرا مفاسد زمینه ایجاد می کند و جلوی کارهای خوب افراد و دستگاه ها را می گیرد.

وی در پاسخ به سووالی درباره فیلترینگ تلگرام گفت: مجموعه کارهایی که دشمن پشت آن است، به نحوهای مختلف ضربه می زند و وقتی می خواهند زهر خود را بریرند از آن استفاده می کنند.

ابوحمزه افزود: اگر خوب بود روسیه و بعضی کشورهای غربی کل آن را فیلتر نمی کردند. لذا باید به سمت فضای مجازی داخلی و بومی برویم.

وی تصریح کرد: از اواخر سال گذشته گردان های سایبری را که ۵۰ گردان(۲۵ گردان برای خواهران و ۲۵ گردان برای برادران) راه اندازی کرده ایم و متولی آن بسیج رسانه استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: