• پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1887-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رییس انجمن صنفی دفتر خدمات گردشگری استان کرمان:

نگذاریم با سیاست های اتخاذ شده در حوزه ارزی، عقب گردی در مسیر گردشگری داشته باشیم

رییس انجمن صنفی دفتر خدمات گردشگری استان کرمان گفت: نگذاریم با سیاست های اتخاذ شده در حوزه ارزی، عقب گردی در مسیر گردشگری داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "حسن رفیعی" صبح امروز 30 فروردین ماه نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، فعالان اقتصادی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه از ابلاغ معاون اول رییس جمهور در حوزه ارزی می توان اینگونه استنباط کرد که دولت صنف گردشگران ایران را ظاهرا قانونی نمی داند و باید در این راستا اقدام جدی و عملیاتی صورت گیرد.

وی با اشاره به سیاست های اتخاذ شده از سوی دولت در حوزه توزیع ارز مسافری و گردشگری تصریح کرد: با اختصاص 1000 یورو برای مسافران و 500 یورو برای کشورهای همسایه رسما گردشگری خارجی را تعطیل کرده وجای سوال است که با چه ارزی باید مسافران از کشور خروج پیدا کنند؟

رفیعی ادامه داد: دولت همواره اعلام می کند که 11 میلیون مسافر خروجی دارند این در حالی است که این رقم تنها 9 میلیون بوده که 50 درصد این مسافران به عراق سفر می کنند که در این راستا نیز حتی شاهد هستیم برای سفرهای زیارتی نیز دولت این موضوع را به یک بخش خصولتی واگذار شده است که می تواند سبب اختلاس ها بزرگی در این حوزه شود.

وی با تاکید بر اینکه تنها 3 میلیون نفر به سایر کشورهای دیگر مسافرت خواهند کرد: متاسفانه در این سیاست حتی به موضوع ورود گردشگر نیز توجه نشده است و جای سوال است که در این راستا چگونه مسافران ورودی به کشور تبدیل ارز انجام دهند؟

رییس انجمن صنفی دفتر خدمات گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه صنعت گردشگری، صنعت پرهزینه نبوده بلکه و ارز آور است خاطر نشان کرد: نگذاریم با سیاست های اتخاذ شده در حوزه ارزی، عقب گردی در مسیر گردشگری داشته باشیم


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: