• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-1890-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رفسنجان خبر داد:

بازدید 32285 نفر از بزرگترین خانه خشتی جهان در رفسنجان در نوروز امسال

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رفسنجان گفت: در ایام نوروز امسال 32285 مسافر نوروزی از خانه حاج آقا علی به عنوان بزرگترین خانه خشتی جهان بازدید کردند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حسن حسینی ظهر امروز 19 فروردین ماه در نشست خبری اظهار کرد: از 25 اسفند96 تا 15 فروردین 97 تعداد 125 هزار نفر از ابنیه تاریخی، جاذبه های طبیعی و سایت های گردشگری رفسنجان بازدید نموده و در این بازه زمانی تعداد 12 هزار نفر در شهرستان رفسنجان اقامت شبانه داشته اند.

وی افزود: بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان رفسنجان نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد و بازدید از خانه حاج آقا علی بزرگترین بنای خشتی جهان 70 درصد رشد داشته است.
       
وی تصریح کرد: در ایام نوروز 32285 نفر از خانه حاج آقا علی، 37000 نفر از دهکده تاریخی و گردشگری اودرج، 10000 نفر از دره راگه و 7500 نفر از موزه ریاست جمهوری بازدید کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رفسنجان به آمار اسکان در ایام نوروز پرداخت و یادآور شد: از 12 هزار مسافری که اقامت شبانه در نوروز در رفسنجان داشتند 3 هزار نفر در کلاسهای درس و و مابقی در 3 هتل، یک مهمانپذیر، واحدهای بوم گردی، زائرسراها، مهمانسراها و کمپ های موقت(چادر) اسکان یافتند.

حسینی در خصوص اطلاع رسانی به گردشگران نوروزی خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از 40 هزار برگ اقلام راهنما شامل نقشه، بروشور، تراکت و... بین گردشگران نوروزی توزیع و حدود 500 مترمربع بنر خوشامدگویی و پیام های نوروزی توسط دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی در مبادی ورودی شهرستان نصب شده است.
       
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان از برپایی 50 غرفه فروش سوغات و صنایع دستی و محصولات محلی در  جاذبه های شهرستان در نوروز 97 سخن به میان آورد و افزود: این غرفه ها در کاروانسرای شاه عباسی، خانه حاج آقا علی، دهکده اودرج و کمپ های ورودی شهر رفسنجان برپا و به ارائه خدمات به گردشگران پرداختند.

حسینی همچنین به برگزاری تورهای رفسنجان گردی و استقبال گردشگران نوروزی در ایام نوروز در رفسنجان اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: