• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-5714-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

فرمانده انتظامی استان کرمان خبر داد:

افزایش 26 درصدی تصادفات استان کرمان در ایام نوروز/ 71 درصد تصادفات مربوط به پراید و پژو

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: با وجود تمام برنامه ریزی ها و حساس سازی های انجام شده در حوزه تصادفات، این حوادث در سال جاری 26 درصد افزایش  داشته که تعداد متوفیان این حوادث 4 درصد و تعداد مجروحان نیز 4 درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سردار رضا بنی اسدی فر روز یکشنبه 19 فروردین‌‌ماه در دیدار نوروزی با استاندار کرمان گفت: ایام نوروز یکی از مناسبت هایی است که نیروی انتظامی بیشترین تحرک را دارد و فعالیت های نیروی انتظامی در این ایام در قالب قرارگاه نوروزی امام علی (ع) سازماندهی و انسجام بخشی شده است.

وی عنوان کرد: تجهیزات خودرویی بسیار خوبی نیز در ایام نوروز با همکاری معاونت سیاسی و امنیتی استانداری و فرمانداری ها در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفت.

وی با اشاره به استقرار کانکس ها در محل های مناسب و توزیع بروشورهای اطلاع رسانی در ایام نوروز از سوی نیروی انتظامی، عنوان کرد: در ایام نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، سرقت های مسلحانه 86 درصد، سرقت های به عنف 30 درصد، آدم ربایی 70 درصد، قتل مسلحانه 100 درصد و تجاوز به عنف نیز 60 درصد کاهش داشته است.

وی عنوان کرد: در حوزه سرقت های خرد با وجود همه تمهیدات انجام شده و تذکرات داده شده به مردم، 6 درصد افزایش را شاهد بوده ایم اما در مجموع کشف سرقت ها نیز در ایام نوروز 14 درصد افزایش داشته است که نشان از همت و پیگیری نیروی انتظامی دارد.

سردار بنی اسدی فر عنوان کرد: در ایام نوروز امسال جمع کل دستگیری ها 23 درصد افزایش داشته است و دستگیری اتباع بیگانه نیز با  افزایش 31 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، چهار هزار و 264 نفر بوده است.

وی یادآور شد: در نوروز امسال برخورد با خرده فروشان مواد مخدر نیز 23 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: با وجود تمام برنامه ریزی ها و حساس سازی های انجام شده در حوزه تصادفات، این حوادث در سال جاری 26 درصد افزایش  داشته که تعداد متوفیان این حوادث 4 درصد و تعداد مجروحان نیز 4 درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: 57 درصد حوادث رانندگی در نوروز امسال مربوط به واژگونی،  35 درصد برخورد دو دستگاه خودرو با هم و 7 درصد برخورد با عابر پیاده بوده است.

وی ادامه داد: 72 درصد حوادث رانندگی در نوروز امسال در محورهای اصلی، 7 درصد در محورهای فرعی و روستایی و 21 درصد در محورهای درون شهری بوده است.

وی با اشاره به این مطلب که 71 درصد تصادفات مربوط به پژو و پراید بوده است، گفت: تعداد متوفیان حوادث رانندگی در حوزه درون شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته است.

سردار بنی اسدی فر گفت: حوادث رانندگی در حوزه پلیس راه شمال استان کاهش و در جنوب افزایش داشته است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: