• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-5514-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : دریافتی

جانشین رئیس قرارگاه سایبری استان کرمان خبر داد:

راه اندازی نمایندگی اداره امنیت فضای تبادل اطلاعات ریاست جمهوری در کرمان

جانشین رئیس قرارگاه سایبری استان کرمان از راه اندازی نمایندگی اداره امنیت فضای تبادل اطلاعات ریاست جمهوری در کرمان خبر داد و گفت: این امر با پیگیری اداره کل اطلاعات و به منظور نظارت بر فعالیت‌های سایبری دستگاه های دولتی در آینده ای نزدیک محقق خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " محمدجواد فدائی" صبح یکشنبه 19 فروردین‌ماه در جلسه قرارگاه سایبری استان، ضمن تبیین حملات سایبری از هفتم فروردین سال جاری به کشورهای جهان که عمدتا کشورهای اروپایی و آسیایی را تحت تاثیر قرار داده است، افزود: براساس گزارش های رسیده، تنها دو درصد از حملات سایبری اخیر مربوط به ایران بوده است.

وی منع سرویس دهی را یکی از اصلی ترین اهداف هکرها عنوان کرد و یادآورشد: علت موفقیت هکرها حفره‌های امنیتی در سرویس پیکربندی از راه دور تجهیزات سیسکو شامل روترها و سوئیچ‌های مورد استفاده در سرویس دهنده‌های اینترنت و مراکز داده نقطه گلوگاهی و حیاتی در شبکه بوده است که ایجاد این مشکل، کلیه شبکه‌های مرتبط را به صورت سراسری دچار اخلال کرده و قطع دسترسی کاربران شبکه را در پی داشته است.

جانشین رئیس قرارگاه سایبری استان کرمان بر لزوم تشکیل هرچه سریع‌تر کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص نحوه اطلاع رسانی عمومی، پیش بینی تمهیدات لازم و آموزش‌های مربوطه تاکید و خاطرنشان کرد: اداره کل پدافند غیرعامل استانداری ظرف یک‌ماه آینده در قالب اجرای یک رزمایش و دوره آموزشی، اطلاعات لازم را در مورد ایمنی سیستم‌ها در اختیار دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های خصوصی با ضریب نفوذ بالا قرار دهد.

فدائی با تاکید به اهمیت اجرای ISMSدر دستگاه های دولتی و پیش بینی اعتبار در قانون بودجه برای هزینه های پدافند غیرعامل، تصریح کرد: کلیه دستگاه‌های دولتی استان باید با نظارت اداره کل پدافند غیرعامل، ISMS را اجرا نمایند.

وی خواستار ارائه برنامه زمانبندی اجرای ISMS در دستگاه های دولتی استان توسط اداره کل پدافند غیرعامل استانداری در نیمسال نخست سال جاری شد و گفت: با توجه به اهمیت نظارت بر فعالیت‌های سایبری دستگاه‌های دولتی، با پیگیری‌های اداره کل اطلاعات استان در آینده‌ای نزدیک نمایندگی اداره امنیت فضای تبادل اطلاعات ریاست جمهوری در کرمان ایجاد و امر مهم نظارت را انجام می‌دهد.

جانشین رئیس قرارگاه سایبری استان کرمان به دستگاه های دولتی استان توصیه کرد که در فضای سایبری خود یک کارشناس امنیت شبکه داشته باشند، افزود: مسئولان فناوری اطلاعات سازمان‌ها و شرکت‌ها باید به صورت مستمر رصد و شناسایی آسیب‌پذیری‌های جدید و رفع آنها در دستور کار داشته باشند تا چنین مشکلاتی تکرار نشود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: