• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-1690-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رئیس اورژانس رفسنجان خبر داد:

افزایش ۱۶۶ درصدی کشته های حوادث ترافیکی شهرستان

رئیس مرکز مدیریت سوانح و فوریتهای پزشکی شهرستان رفسنجان با اشاره به افزایش ۱۶۶ درصدی کشته های حوادث ترافیکی در طرح نوروزی اورژانس ۱۱۵ رفسنجان از انجام 1314 ماموریت توسط اورژانس 115 رفسنجان در طرح امداد نوروزی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر سید محسن مرتضوی صبح امروز 19 فروردین ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح امداد نوروزی  از ۲۴ اسفند ۹۶ تا ۱۸ فروردین اجرا شد.

وی افزود: در طی این مدت تعداد ۱۶ هزار و ۶۴۱ تماس با سامانه ۱۱۵برقرار شد که نتیجه آن انجام ۱۳۱۴ ماموریت تصادفی و غیر تصادفی توسط اورژانس ۱۱۵ و در محدوده دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان(شهرستان های انار ورفسنجان)بوده است.

وی بیان کرد: در این مدت پرسنل اورژانس ۱۱۵ رفسنجان با انجام  ۱۰۲۰ ماموریت غیرتصادفی به ۱۱۷۴ بیمار خدمات پیش بیمارستانی ارائه کرده اند.

رئیس سازمان اورژانس رفسنجان عنوان کرد: در همین مدت اورژانس ۱۱۵ رفسنجان با انجام ۲۹۹ ماموریت تصادفی به ۵۴۰  مصدوم حوادث ترافیکی خدمت رسانی نمود که این خدمات شامل انتقال ۲۹۹ مجروح  به مراکز درمانی، ۱۸ مورد خدمات سرپایی و ۲۱۵ مورد عدم رضایت جهت انتقال به مراکز درمانی بودند و متاسفانه ۸ نفر نیز در این حوادث جان خود را از دست دادند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: از ۲۹۹ حادثه ترافیکی ۱۴۱ مورد در معابر درون شهری و ۱۵۸ مورد در معابر برون شهری بوده است.

وی عنوان کرد: سازمان اورژانس رفسنجان در طرح امداد نوروز ی که با ۵ ایستگاه سلامت،۲۰ پایگاه فعال، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و۲۴ دستگاه آمبولانس با همت کلیه پرسنل مشغول بکار بوده اند.

رئیس مرکز مدیریت سوانح و فوریتهای پزشکی رفسنجان تصریح کرد: آمارها نشان می دهد تعداد ماموریت های حوادث ترافیکی نسبت به طرح نوروزی ۹۶ افزایش ۱۵درصدی، تعداد مجروحان افزایش ۳۰ درصدی و متاسفانه تعداد جان باختگان نیز افزایش ۱۶۶درصدی داشته است.

مرتضوی از انجام یک مورد احیا موفق، یک مورد زایمان موفق و بهره مندی ۴۰۱ نفراز خدمات ایستگاه سلامت واقع در ورودی شهر رفسنجان و انار سخن به میان آورد و در پایان ازمسئولین دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان،کلیه پرسنل عملیاتی، مرکز دیسپچ، ستادی، نقلیه و تمامی افرادی که در این مدت حامی ویاری رسان اورژانس۱۱۵ بودند تشکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: