• پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1387-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خبر داد:

ثبت یک میلیون بازدید نورزی از اماکن متبرکه کرمان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از ثبت یک میلیون بازدید نوروزی طی برنامه های آرامش بهاری از اماکن متبرکه کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، حجت السلام "محمد قاسمی زاده" در تشریح جزییات این خبر گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با اجرای ویژه برنامه ملی وسازمانی خود با عنوان طرح آرامش بهاری ظرفیت لازم برای استقبال از مسافران و زائرین را در ایام تعطیلات نوروزی  فراهم کرد

  وی با اشاره به حضور چشمگیر گردشگران در آستان مقدس  امامزادگان استان گفت: از ابتدا شروع طرح نورزی تا پایان ایام تعطیلات یک میلیون و ۳۸ هزار نفر زائر و گردشگر از اماکن متبرکه وامامزادگان استان بازدید کردند.

قاسمی زاده با اشاره به اینکه در سال جاری ۱۷۰ روحانی و مبلغ دینی در آستان ۹۰ بقعه و امامزاده استان حضور داشتند افزود: بیش از ۱۴۵ هزار نفر از غرفه های خیمه های معرفت مستقر در بقاع متبرکه بازدید داشتند.

 مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان تصریح کرد: در راستای خدمات نوروزی اعضاء  هیات امناء، متولیان، خدام افتخاری، مدیران مراکز فرهنگی طی این ایام ۹۳ هزار نفر از خدمات اسکان ارائه شده در زا ئر سراها، سوئیتها و کمپهای اسکان موقت در بقاع‌متبرکه و امامزادگان  بهره‌مند شدند .

  قاسمی زاده با بیان اینکه هدف از اجرای طرح آرامش بهاری تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و گردشگری می باشد ادامه داد: در ایام نوروز امسال بیش از یک هزار نفر از دست اندرکاران ،هیئت امناء و خادمین امامزادگان جهت تحقق اجرای این مهم مشارکت داشتند .

مدیر کل اوقاف استان کرمان در ادامه، وقف ملک کشاورزی در کوهبنان ،وقف زمین جهت ساخت خانه عالم در شهر راین و وقف ۲ ملک کشاورزی جهت امور بقعه متبرکه «بی بی معصومه» در راور را از جمله موقفات جدید ثبت شده سال جدید استان عنوان کرد و خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیتهای قابل توجه  موقوفات استان در بحث گردشگری استان، باغ فتح آباد  و خانه حاج آقا علی در رفسنجان از جمله اماکن وقفی تاریخی و گردشگری استان می باشند که امسال مورد توجه خاص گردشگران نوورزی قرار گرفتند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: