• یکشنبه ۱۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-3314-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان خبر داد:

ورود بیش از 3 میلیون و 500هزار گردشگر نوروزی به استان کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ورود 3 میلیون و 508 هزار و 53 نفر گردشگر نوروزی تا پایان روز یازدهم فروردین ماه 1397 به این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،"محمود وفایی" با اشاره به اینکه استان کرمان دارای جاذبه های منحصر به فرد تاریخی، گردشگری و طبیعی زیادی است، افزود: در کنار این جاذبه های ملی و بین المللی، این استان توانسته در زمینه امکانات اقامتی نیز رشد قابل توجهی داشته باشد.

وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نسبت به سال گذشته در زمینه جذب، ورود و ماندگاری مسافران نوروزی موفقتر عمل کرده است، اظهار کرد: اقامت مسافران نورروزی در مراکز تحت نظارت این اداره کل اعم از هتل، مهمانپذیر، اقامتگاه بوم گردی و خانه مسافر از تاریخ ۲۷ اسفندماه سال گذشته تا یازدهم فروردین ماه سالجاری، 74 هزار و 919 نفر بوده است که به نسبت مشابه سال قبل ۷۵درصد رشد را نشان می دهد.

وفایی به بازدید گسترده گردشگران از جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی این استان در ایام نوروز اشاره و تصریح کرد: در ایام مذکور 594 هزار و926 نفر از جاذبه های استان بازدید کرده اند که نسبت به سال قبل ۷۸ درصد افزایش نشان داده است.

وی با بیان اینکه استان کرمان از استان های مواصلاتی مهم کشور محسوب می شود، بیان کرد:  خوشبختانه این استان در نوروز امسال در زمینه ورود مسافر به رشد 99 درصدی رسیده است بطوریکه تا پایان روز یازدهم فروردین ماه سالجاری 3 میلیون و 508 هزار و 53 نفر وارد خطه کریمان شده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به برگزاری 9 نوروزگاه در شهرستان های شاخص این استان اشاره کرد و افزود: جشن ملی نوروزگاه به خوبی توانست جمع کثیری از مسافران نوروزی را به سوی خود جلب و به معرفی اداب و سنن مردم استان کرمان کمک شایانی کند.

وی با بیان اینکه 15 بازارچه سوغات و صنایع دستی در بخش ها و شهرستانهای مختلف استان کرمان در ایام نوروز 1397 برپا شد، بیان کرد: در این بازارچه های نوروزی، انواع صنایع دستی و هنرهای سنتی بومی و محلی استان کرمان به ویژه گلیم، پته و مس در معرض نمایش و فروش گذاشته شد.

وفایی به راه اندازی کارناوالهای شادی در محل اسکان مسافران و همچنین اتوبوس‌های گردشگری در سطح استان اشاره و بیان کرد: این ویژه برنامه ها در ایجاد فضایی شاد و پرتحرک برای مسافران و گردشگران نوروزی نقش موثری ایفا کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به حضور بیش از 200 گردشگر خارجی از جاذبه های گردشگری این استان در ایام نوروز اشاره و خاطرنشان کرد: در این ایام، 184 واحد بوم گردی میزبان تعداد قابل توجهی از گردشگران خارجی به ویژه  از اروپا بوده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: