• پنجشنبه ۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-990-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

نماینده مردم شهربابک در مجلس تاکید کرد:

لزوم برندسازی فیروزه شهربابک

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های مختلف و پتانسیل های بالای شهرستان شهربابک در زمینه های گوناگون بیان کرد: مسئولین شهرستان تلاش خود را در جهت استفاده از این ظرفیت‌ها در زمینه‌ی ایجاد اشتغال به کار گرفتند و امیدواریم بتوانیم در صنعت فیروزه و صنعت دامداری با ایجاد برند با کیفیت در بازار به جایگاه واقعی خود دست بیابیم و با فراهم کردن فضای امن و مناسب و ایجاد سهولت در کارهای اداری، در جهت جذب سرمایه گذار، راه‌های توسعه‌ی شهرستان را هموار کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی اسدی " امروز 9 فروردین‌ماه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شهربابک بیان کرد: ایجاد فرهنگ کار در شهرستان یکی از اولویت‌هایم بوده است که اکنون کسب بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی نتیجه‌ی حاکمیت این فرهنگ در شهرستان است.

وی با اظهار خرسندی از وجود مسئولانی دلسوز، هم دل و همفکر در شهرستان، گفت: تلاش ها و فعالیت‌هایی که با همدلی و وحدت تمام مسئولین در شهربابک به مرحله ی عمل درآمده، عینی و قابل مشاهده است.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی همچنین از رشد ده برابری صنعت گردشگری شهرستان در سال گذشته خبر داد و تاکید کرد: ایجاد فضای مناسب گردشگری در روستاهای اطراف میمند در جهت کنترل و جذب سرریز گردشگران میمند و ایجاد اشتغال در منطقه باید توجه ویژه‌ای شود.

اسدی افزود: ایجاد شغل در صنعت گردشگری با توجه به اینکه هزینه‌ی کمی در بر دارد می تواند با مشارکت تمام اقشار صورت گیرد که این مشارکت را امسال در میمند شاهد بودیم و بسیار خرسندیم که این همکاری و همدلی مردم با مسئولین توانسته گام مهمی در راستای رونق صنعت گردشگری باشد و حدود ۲ هزار گردشگر خارجی را در سال گذشته جذب کرده است.

نماینده مردم شهربابک با تاکید بر توجه و حمایت بیشتر استان از روند رو به رشد شهرستان شهربابک، تصریح کرد: نرخ بالای بیکاری در شهرستان شهربابک ضرورت همکاری مدیران استانی را می‌طلبد.

وی ادامه داد: با توجه به وجود افراد متخصص و کارآمد در شهرستان و آمار بالای افراد جویای کار هیچ اصل و قانونی با پذیرفتن و وارد کردن نیرو از خارج از شهرستان یا استان موافق نیست که امیدواریم با حمایت استاندار و مدیر کل مربوطه این مسئله مرتفع شود.

اسدی با اشاره به ظرفیت های مختلف و پتانسیل های بالای شهرستان شهربابک در زمینه های گوناگون بیان کرد: مسئولین شهرستان تلاش خود را در جهت استفاده از این ظرفیت‌ها در زمینه‌ی ایجاد اشتغال به کار گرفتند و امیدواریم بتوانیم در صنعت فیروزه و صنعت دامداری با ایجاد برند با کیفیت در بازار به جایگاه واقعی خود دست بیابیم و با فراهم کردن فضای امن و مناسب و ایجاد سهولت در کارهای اداری، در جهت جذب سرمایه گذار، راه‌های توسعه‌ی شهرستان را هموار کنیم.

وی در پایان با تاکید بر ایجاد فضای مناسب در راستای رونق تولیدات داخلی با رفع نیازهای  شرکت‌ها، ادارات و معادن در داخل شهرستان عنوان کرد: ایجاد رقابت در بین شهرستان‌ها به عنوان سیاست استان می‌تواند اقتصاد مقاومتی را در سطح استان رونق بخشد و به توسعه و پیشرفت شهرستان ها سرعت دهد.

به گزارش ایسنا؛ نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با همراهی اسماعیلی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارگاه تراش سنگ فیروزه در شهرستان بازدید کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: