• پنجشنبه ۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-890-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

مدیر کل کار استان کرمان خبر داد:

تعهد ایجاد 960 شغل در سال‌جاری در شهربابک/شهربابک بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی استان دارد

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با اظهار خرسندی از اینکه شهرستان شهربابک بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی در استان دارد، گفت: نرخ مشارکت اقتصادی در این شهرستان ۴۵ درصد می باشد که امیدواریم با وجود چنین مردم همیشه در صحنه و جویای کار، شاهد رفع معضل بیکاری در شهربابک باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "رضا اسماعیلی" صبح امروز 9 فروردین‌ماه در جلسه بررسی وضعیت بیکاری شهرستان شهربابک و راهکارهای ایجاد اشتغال با حضور نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار شهرستان با اشاره به وجود معضل بیکاری به عنوان یکی از بزرگترین مشکلات در سطح جامعه، بیان کرد: در سال ۹۶ در سطح کشور و استان ایجاد اشتغال به صورت جدی مورد توجه قرار گرفت و فعالیت‌هایی زیادی در این زمینه انجام شد.

وی افزود: در شهرستان شهربابک در راستای کاهش نرخ 16.6 بیکاری در سال ۹۶ نیاز به ایجاد ۸۰۰ شغل داشتیم که در پایان سال ۸۳۰ شغل ایجاد و این روند در سال جدید نیز ادامه خواهد یافت که ایجاد ۹۶۰ شغل در این سال دیده شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: در استان کرمان ورودی بازار کار استان و شهرستان‌ها مشخص شده که ۳۵ هزار نفر تا کنون در زمینه های مختلف شغلی مراجعه نمودند که برنامه‌های مدون در زمینه‌ی ایجاد شغل در سطح استان در نظر گرفتیم و ۳۸ دستگاه نیز در زمینه ی ایجاد اشتغال اعلام آمادگی نمودند.

اسماعیلی با اظهار خرسندی از اینکه شهرستان شهربابک بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی در استان دارد، گفت: نرخ مشارکت اقتصادی در این شهرستان ۴۵ درصد می باشد که امیدواریم با وجود چنین مردم همیشه در صحنه و جویای کار، شاهد رفع معضل بیکاری در شهربابک باشیم.

وی گفت: ۷۵ درصد از جمعیت کل کشور و بالطبع استان و شهرستان شهربابک در محدوده ی سنی ۱۵ تا ۶۰ سال قرار دارند که می توان از این پتانسیل بالا در جهت پیشرفت کشور و شهرستان سود برد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسعه مشاغل خرد و مشاغل خانگی را یکی از دغدغه های مسئولین استانی عنوان کرد و از ایجاد ۱۲ هزار شغل در این زمینه در سطح استان خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: