• شنبه ۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-587-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رییس میراث فرهنگی کشور خبر داد:

رشد 10 درصدی گردشگری در نوروز 97

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور از رشد قابل ملاحظه گردشگری در نوروز سال جاری در کشور خبر داد و بیان کرد: حدود 12 میلیون و 900 هزار اقامت شب از 27 اسفندماه 96 تا دوم فروردین ماه در کشور داشته‌ایم که روند رشد 10 درصدی گردشگری در کشور را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی‌اصغر مونسیان" صبح امروز چهارم فروردین‌ماه در حاشیه بازدید از ارگ تاریخی بم گفت: خوشبختانه پس از حادثه زلزله 5 دی‌ماه سال 1382 عملیات مرمت ارگ تاریخی بم روند خوبی داشته است و اکنون بیش از 70 درصد این بنا ترمیم و مرمت شده است.

وی از همکاری کشورهای ژاپن، ایتالیا، آلمان در امر مرمت ارگ تاریخی بم سخن به میان آورد و عنوان کرد: تجربیات بسیار خوبی در اینجا به دست آمد که به آئین‌نامه تبدیل شده است که می‌توان از آنها برای بناهای خشتی استفاده کرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی کشور با بیان این مطلب که حجم زیادی از این ارگ آماده بازدید می‌باشد، تصریح کرد: کار مرمت این ارگ بسیار سخت بوده است که به خوبی انجام شده است، به طوری‌که مصالح و نحوه اجرا مقاوم سازی شده‌اند و به نظر می‌آید که یک تجربه فنی برای کشور در این قسمت به دست آمده است و به زودی آئین‌نامه مربوط به سازه‌های خشتی تولید شود.

وی به آثار متعدد تاریخی استان کرمان اشاره کرد و افزود: بازدید از نحوه مرمت ارگ تاریخی بم هدف اصلیم از سفر به شهرستان بم می‌باشد.

مونسیان از رشد قابل ملاحظه گردشگری در نوروز سال جاری در کشور خبر داد و بیان کرد: حدود 12 میلیون و 900 هزار اقامت شب از 27 اسفندماه 96 تا دوم فروردین ماه در کشور داشته‌ایم که روند رشد 10 درصدی گردشگری در کشور را نشان می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: