• شنبه ۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-384-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان میراث فرهنگی کشور خبر داد:

اجرای طرح اشتغال فراگیر توسط سازمان میراث فرهنگی کشور/کرمان از قطب ها و اهداف مهم گردشگری ایران است

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از اجرای طرح اشتغال فراگیر توسط این سازمان خبر داد و گفت: در حال حاضر استان کرمان از قطب ها و اهداف مهم گردشگری ایران است و تلاش می شود با افزایش بودجه و اعتبارات آن، صنایع دستی این استان رونق بیشتری پیدا کند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی اصغر مونسان"شامگاه سوم فروردین‌ماه در بدو ورود به کرمان در جمع خبرنگاران افزود: در سال 1397 با همراهی مجلس و دولت به مقوله گردشگری بیشتر از گذشته پرداخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه نباید با وجود ظرفیت ها وجاذبه های طبیعی و تاریخی عدد گردشگران ورودی به کشور 5 میلیون نفر باشد، اظهار کرد: این درحالی است که کشورهای همسایه با تاریخ و جغرافیای بسیار محدود بیش از 20 میلیون گردشگر به خود جذب کرده‌اند.

مونسان با اشاره به اینکه باید تلاش شود رقم گردشگران ورودی به کشور بالاتر برود، افزود: باید در سال جدید کوشش شود تا به این توفیق دست یابیم.

معاون رییس جمهور از صنایع دستی به عنوان عاملی مهم جهت ایجاد اشتغال نام برد و تصریح کرد: دولت اجرای طرح اشتغال فراگیر را به سازمان میراث فرهنگی سپرده است.

وی با بیان اینکه در این طرح باید 170 هزار شغل ایجاد شود، بیان کرد: این رقم نشان از آن دارد که دولت تشخیص داده بخش صنایع دستی می تواند به تحقق آن کمک کند.

مونسان با تاکید بر اینکه سرعت ایجاد اشتغال در بخش صنایع دستی 2 ونیم برابر سایر بخش‌ها است، افزود: پولی که در این حوزه برای ایجاد هر شغل نیاز است بین  40 تا50 میلیون تومان می باشد در حالیکه در سایر بخش‌ها این مقدار به 8 تا 10 برابر افزایش می یابد.

وی ابزار امیدواری کرد: در سال1397 بتوانیم به اهداف بزرگی در بخش‌های صنایع دستی و گردشگری دست یابیم و این بخش‌ها رونق بیشتری پیدا کنند.

مونسان با اشاره به سهم بسیار مهم استان کرمان در بخش‌های صنایع دستی و گردشگری، افزود: امیدواریم بتوانیم با اختصاص سهم بیشتری به استان کرمان زمینه رونق این استان را در بخش‌های مختلف شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه با توافق صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه اعتبارات ویژه ای برای ایجاد شغل و اجرای طرح اشتغال فراگیر اختصاص یافته خاطرنشان کرد: در حال حاضر اعتبارات استان‌ها مشخص شده اما در حوزه اشتغال هرچه نیاز باشد باز هم اختصاص داده خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: