• پنجشنبه ۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-390-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

نماینده مردم شهربابک در مجلس:

ارایه برنامه‌ای جامع برای رسیدگی به وضعیت میمند در آینده‌ای نزدیک

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی به سفر امروز معاون رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به روستای تاریخی میمند اشاره کرد و افزود: هدف از این سفر برای ارایه گزارشی از مسائل و نارسایی‌های زیر ساخت‌های میمند و شهرستان جهت برگزاری جلسه‌ای در تهران با حضور معاون رئیس جمهور در راستای ایجاد برنامه‌ای جامع برای رسیدگی به وضعیت میمند شهربابک می‌باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی اسدی" امروز دوم فروردین‌ماه در حاشیه بازدید دکتر طالبیان معاون رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دکتر کلانتری معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از روستای ثبت منظر فرهنگی جهانی میمند شهربابک با اشاره به پیگیری توسعه صنعت گردشگری شهرستان شهربابک و تعامل با مسئولین استانی و کشوری طی دو سال اخیر، بیان کرد: فضای گردشگری در شهربابک روز به روز رشد کرده و شاهد پیشرفت‌هایی در این زمینه بوده‌ایم.

وی افزود: میمند به عنوان مهم‌ترین و فاخرترین اثر تاریخی شهرستان شهربابک که در سال ۹۴ به ثبت جهانی رسیده است، زمینه‌ی مناسب برای جذب گردشگران داخلی و خارجی فراهم می‌کند که باید با آماده کردن زیر ساخت‌های لازم از این ظرفیت فوق العاده استفاده کنیم.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده به عنوان خدمتگذار مردم شریف شهربابک تمام تلاش خود را برای پیگیری اخذ مطالبات در راستای فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در جهت توسعه صنعت گردشگری به کار خواهم برد و در همین زمینه با رایزنی با معاون اول رئیس جمهور قول مساعد برای جذب هزینه ی لازم را گرفتیم.

وی با اشاره به افزایش خانه های بوم گردی در سطح شهرستان در راستای جذب گردشگران خارجی، این خانه‌ها را عامل مهمی در افزایش گردشگران خارجی در سال گذشته عنوان کرد.

اسدی به سفر امروز معاون رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به روستای تاریخی میمند اشاره کرد و افزود: هدف از این سفر برای ارایه گزارشی از مسائل و نارسایی‌های زیر ساخت‌های میمند و شهرستان جهت برگزاری جلسه‌ای در تهران با حضور معاون رئیس جمهور در راستای ایجاد برنامه‌ای جامع برای رسیدگی به وضعیت میمند شهربابک می‌باشد.

وی ادامه داد: این برنامه جامع به صورتی تعریف خواهد شد که تمام امکانات رفاهی در محدوده‌ی ورود و خروج گردشگران داخلی و خارجی در حوزه‌ی شهرستان شهربابک و روستای تاریخی میمند، با حمایت و همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور و مسئولین استانی فراهم شود.

به گزارش ایسنا، اسدی نماینده به اتفاق دکتر طالبیان معاون رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دکتر کلانتری معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از عمارت موسی خانی، کمپ عشایری نوروزی و منظر فرهنگی جهانی میمند شهربابک بازدید نمودند و در پایان با حضور معاون رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور جلسه ای در جهت بررسی و رفع مشکلات زیر ساخت ها این اثر فرهنگی جهانی برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: