• یکشنبه ۲۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-8384-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

پاسکاری پروژه ترمینال جدید فرودگاه کرمان بین شرکت ماهان و فرودگاه‌های کشور

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باند دوم فرودگاه کرمان با سرمایه‌گذار بخش خصوصی کار خود را آغاز کرده است که در این صورت فرودگاه کرمان جزء معدود فرودگاه‌هایی خواهد بود که دو باند پروازی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" در نشست مشترک رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، رئیس کمیسیون عمران مجلس، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور و مدیرعامل هواپیمایی ماهان با موضوع بررسی پروژه ترمینال جدید فرودگاه کرمان عنوان کرد: وضعیت کنونی ترمینال فرودگاه کرمان به هیچ عنوان پاسخگوی نیاز این شهر نیست و مردم استان کرمان به واسطه حجم گسترده پروازها، با مشکلات عدیده‌ای در این زمینه مواجه هستند.

وی بیان کرد: علی رغم توافق‌های انجام شده با وزیر راه و شهرسازی در تسریع احداث ترمینال جدید فرودگاه کرمان، اما این کار انجام نشده است.

پورابراهیمی در این نشست ضمن انتقاد شدید از وزیر راه و شهرسازی بابت عدم اجرای تعهدات خود در مورد موضوع ترمینال جدید فرودگاه کرمان افزود: مشخص نیست برنامه زمابندی و اجرای این پروژه به چه شکل است.

مه‌ آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌‌های کشور در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در مورد احداث ترمینال جدید فرودگاه کرمان توضیح داد: به دلیل مسائل اداری، اجرای این پروژه با وقفه مواجه شده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌‌های کشور افزود: ترمینال جدید فرودگاه کرمان به دلیل حجم گسترده تردد هوایی که در آن انجام می‌شود، باید سالها قبل انجام می‌شد.

رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم عنوان کرد: به نظر می‌رسد که موضوع بحث ترمینال جدید فروگاه کرمان باید سال‌ها قبل عملیاتی می‌شده و عدم اجرای آن باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

وی بیان کرد: در صورتی که کوتاهی‌هایی در این زمینه صورت گرفته باشد، این موضوع از طریق کمیسیون عمران مجلس به صورت جدی مورد برسی قرار خواهد گرفت.

عرب‌نژاد مدیرعامل هواپیمایی ماهان نیز توضحیاتی در مورد قراردادی که باید توسط آنها در فرودگاه کرمان انجام می‌شده، ارائه کرد و گفت: به دلیل عدم پذیرش طرح مورد نظر شرکت ماهان از سوی شرکت فرودگاه‌های کشور و تغییر طرح مذکور، اجرای این پروژه توسط ما به عنوان بخش خصوصی مهیا نشد و طرح جدیدی هم که توسط مشاور جدید فرودگاه‌ها معرفی شده بوده، به دلیل بالا بودن هزینه مورد قبول قرار نگرفته است.

به گزارش ایسنا، در جمع‌بندی این نشست مشترک مقرر شد تا در ابتدای فروردین ماه 97 برگزاری مجدد مناقصه اجرای پروژه ترمینال جدید فرودگاه کرمان انجام شود و حداکثر طی شش ماه از آغاز اجرای این موضوع، فرآیند عملیات پروژه انجام و نهایت طی دو و نیم سال به صورت کامل عملیاتی شود.

دومین مصوبه این جلسه در زمینه توسعه ترمینال موجود فرودگاه کرمان بوده که مقرر گردید همزمان با اجرای کامل ترمینال جدید توسعه ترمینال موجود تا نیمه دوم سال 97 به بهره برداری برسد.

همچنین در این نشست مشترک مصوب شد تا باند دوم فرودگاه کرمان که سرمایه‌گذار بخش خصوصی کار خود را آغاز کرده است، قرارداد مربوطه هر چه سریعتر عملیاتی و پرداخت های مرتبط انجام گردد تا کار احداث پروژه باند دوم تا پایان سال 1397 به اتمام برسد که در این صورت فرودگاه کرمان جزو معدود فرودگاه‌هایی خواهد بود که دو باند پروازی خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: