• شنبه ۲۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-1885-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری:

مطالبه‌گری معقول و شایسته باید عمومیت پیدا کند

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: همه ملت انقلاب کردند و همه ملت باید این انقلاب را حفظ کنند لذا باید ملت از مسئولین مطالبه جدی کند، ضمن آنکه یکی از کارهای خبرگان این است که مطالبه گری معقول و شایسته را عمومی کند؛ باید مدنظزر داشت که وقتی حاکمیت زیر ذره بین بدنه ملت قرار گیرد، حاکمیت ناچار است خود را هماهنگ کند و فاصله‌ها را به حداقل برساند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت‌الاسلام و المسلمین "امان‌الله علیمرادی" صبح امروز اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: انسان همواره باید مراقب باشد تا مسئولیت های خود را بشناسد و آنها را نیز درست انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه انسان قبل از آنکه از او حسابرسی کنند از خود حسابرسی کند، تاکید کرد: پاسخگویی و سوال کردن باید رونق جدی در جامعه پیدا کند، بنابراین مسئولین باید پاسخگو باشند و پاسخگویی را اصل کار خود قرار دهند، ضمن آنکه مردم نیز مطالبه‌گری کنند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری انتظار داریم که اصحاب رسانه به عنوان نماینده مردم مطالبه‌گری کنند، تصریح کرد: اصحاب رسانه افسران خط مقدم پیشتازی برای رسیدن به اهداف انقلاب هستند.

وی به انتخاب مجدد هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و افزود: انتخابات اعضای کمیسیون ها در شهریورماه برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیمرادی ساختارسازی برای هیئت اندیشه ورز را از جمله وظایفی که مقام معظم رهبری به مجلس خبرگان واگذار کردند برشمرد و اظهار کرد: هیات اندیشه ورز 11 عضو دارد که دارای 6 کارگروه در حوزه‌های دینی و فرهنگی، اجتماعی، حقوقی و قضایی، سیاسی، علم و فناوری و ...  است.

وی ادامه داد: نمایندگان خبرگان رهبری حرکت عمومی انقلاب از بدو تا آینده و سیر نظام در مسیر اهداف انقلاب مورد مطالعه قرار گیرد که این مهم از وظایف هیئت اندیشه ورز می‌باشد.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری متکی بر اسلام و فرهنگ ملی خود را از جمله اهداف انقلاب اسلامی ذکر کرد و ادامه داد: این انقلاب شعارش این بود که اخلاق دینی و اسلامی در همه وجوه زندگی حاکم شود که باید این مهم را مساله شناسایی کنیم و در آن زمان است که می توانیم نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی و در جهت تقویت و رفع آن گام برداریم.

وی با بیان این مطلب که پایش انقلاب و مراقبت از انقلاب را از وظایف رهبری دانست که در این راستا ایشان از مجلس خبرگان کمک گرفتند، عنوان کرد: نظارت استصوابی از قانون اساسی گرفته شده است، بنابراین باید ویژگی‌های نماینده خبرگان، رییس جمهور و ... در یک نهادی مورد ارزیابی قرار گیرد لذا از این جهت هیچ ایرادی به نظارت استصوابی نمی توان گرفت اما اگر مشکلی در نحوه اظهار نظر شورای نگهبان باشد، شورای نگهبان باید پاسخگو باشد که تا کنون پاسخگو بوده و خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی تصریح کرد: همه ملت انقلاب کردند و همه ملت باید این انقلاب را حفظ کنند لذا باید ملت از مسئولین مطالبه جدی کند، ضمن آنکه یکی از کارهای خبرگان این است که مطالبه گری معقول و شایسته را عمومی کند؛ باید مدنظزر داشت که وقتی حاکمیت زیر ذره بین بدنه ملت قرار گیرد، حاکمیت ناچار است خود را هماهنگ کند و فاصله‌ها را به حداقل برساند.

وی با تاکید برآنکه صاحبان انقلاب مردم هستند، لذا جلوی انحرافات را باید بگیرند، اظهار کرد: این ملت با طاغوت مبارزه کرد ممکن است در طی زمان خصوصیات طاغوت در میان ملت نمایان شود و این مردم هستند که باید بر مسئولین آقایی کنند و مسئولین نباید طلبکار مردم باشند و اگر مسئولی که پاسخگو نباشد بایستی با او برخورد شود که متاسفانه در این سال ها خللی در این مهم به وجود آمد، بنابراین علاج ادامه انقلاب و حل آسیب‌های اجتماعی مطالبه‌گری ملت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: