• پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-7984-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان خبر داد:

صدور 25 هزار کد بیمه جدید طی سال جاری در کرمان/کرمان، رتبه اول کشور در اجرای طرح کارورزی در کشور

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان از صدور 25 هزار کد بیمه جدید در سال جاری توسط سازمان تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "رضا اسماعیلی" عصر امروز 24 اسفندماه در جلسه مشترک مجمع نمایندگان با کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان تصریح کرد: طبق سرشماری سال 95 در سال نزدیک به 32 هزار نفر با نرخ مشارکت 37 درصد ورودی بازار کار استان خواهد بود که در کارگروه اشتغال برای این رقم ورودی برنامه ریزی های مختلفی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه 34 هزار شغل توسط دستگاه های اجرایی استان پیش بینی ایجاد شغل را در سال جاری کرده بودیم اظهار کرد: تاکنون 38 هزار و 500 فرصت شغلی در سامانه رصد توسط دستگاه های اجرایی استان ثبت شد که 113 درصد این تعهد محقق شده و این رقم بالاتر از برنامه های تعهد شده استان می باشد که بیشتر اشتغال شده در استان در حوزه مشاغل خانگی، کوچک و خرد بوده است.

اسماعیلی با بیان اینکه 25 هزار کد بیمه جدید نیز در سال جاری ایجاد شد اظهار کرد: بیشترین شغل های ایجا شده در شهرستان بافت، سیرجان و بردسیر بوده که این مهم نیز به دلیل پیگیری های نمایندگان این حوزه ها و فرمانداران بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان به ارایه تسهیلات اشتغالزایی از سوی دولت در کشور اشاره و افزود: طی سال جاری 20 هزار میلیارد تومان برای اشتغال در کشور در نظر گرفته شد که سهم استان کرمان 618 میلیارد تومان بود و تاکنون 524 میلیارد تومان از این اعتبارات به بانک های استان کرمان معرفی شدند که پیش بینی ایجاد 5 هزار و 600 شغل در استان را خواهیم  داشت

وی به حوزه اشتغال روستایی نیز اشاره و افزود: 460 میلیارد تومان سهم استان کرمان در حوزه اشتغال روستایی بوده که 258 میلیارد تومان معرفی به بانک های استان صورت گرفته و 2555 نفر پیش بینی ایجاد اشتغال را خواهیم داشت که این پرداختی ها در اریبهشت و فروردین 97 به اوج خود خواهد رسید.

اسماعیلی در پایان به طرح کارورزی اشاره و خاطر نشان کرد: 3240 نفر سهم استان کرمان در طرح کارورزی بود که از این حیث استان کرمان در جذب این کارآموزان در کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: