• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-13514-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان در شورای آموزش و پرورش عنوان کرد:

تامین کلیه لباس‌های فرم مدارس مورد نیاز دانش آموزان از واحدهای تولیدی استان

استاندار کرمان گفت: در سال تحصیلی جدید لباس‌های فرم مدارس مورد نیاز دانش آموزان خود را از واحدهای تولیدی استان تامین خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" ظهر امروز 23 اسفندماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه کلیه مدارس استان کرمان ملکف هستند که اقلام و لباس‌های فرم مدارس مورد نیاز دانش آموزان خود را از واحدهای تولیدی استان تامین کنند اظهار کرد: این اقدام را از سال گذشته در استان کرمان عملیاتی کردیم و این موضوع سبب شد بتوانیم اشتغال مناسبی را در این راستا در استان ایجاد کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش استان یکی از شوراهای مهم استان کرمان است اظهار کرد: نیم میلیون نفر از جمعیت استان را دانش آموزان تشکیل می دهند که بر خودمان وظیفه می دانیم از این نظام پیشتیانی و حمایتی جدی داشته باشیم.

رزم حسینی افزود: در 4 سال گذشته کرمان اولین استانی است که بیشترین مازاد مالیات بردرآمد را حتی بیشتر از تهران داشته و در صورت بازگشت این سرمایه به استان کرمان، به حوزه آموزش و پرورش اختصاص خواهیم داد.

وی در ادامه به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان اشاره و اظهار کرد: حضور گردشگران خارجی در استان نسبت به ابتدای این دولت رشد 7 برابری داشته است که در این راستا به دلیل آنکه با کمبود میزان هتلینگ روبرو بودیم به سمت ایجاد خانه های بوم گردی رفتیم و در این زمینه کرمان سال گذشته رتبه اول کشوری در ایجاد خانه های بوم گردی را به خود اختصاص داد.

استاندار کرمان با اشاره به طرح سازماندهی مکان های محل پذیرایی فاقد شناسنامه رسمی تصریح کرد: در ایام نوروز حجم وسیعی از مهمان و گردشگران داخلی به استان کرمان وارد خواهند شد و که مجبور هستیم از ظرفیت بقیه دستگاه های اجرایی استان استفاده کنیم.

رزم حسینی در ادامه با بیان اینکه شبکه های مجازی فرصتی برای نظام و انقلاب است اظهار کرد: هم اکنون تمامی روستاهای استان کرمان متصل به شبکه اینترنت هستند و می خواهیم شبکه مجازی در این راستا برای شنیدن بیان مشکلات معلمان استان راه اندازی شود.

وی با اشاره به اهداف سازمان آسیب های اجتماعی اظهار کرد: باید آسیب های اجتماعی را از مدارس بتوانیم کنترل کنیم و شورای آموزش و پرورش می خواهیم از سال 97 درس هایی را به عنوان اطلاع رسانی برای دانش آموزان ارایه کنند تا دانش آموزان با اثار مخرب اعتیاد، شبکه های مجازی و ... اشنا شوند.

استاندار کرمان در پایان با اشارهبه برگزاری چهارشنبه آخر آرام در استان کرمان اظهار کرد:چهارشنبه سوری ارام و بدون تلفات استان کرمان نشان از فرهنگ و شعور بالای مردم کرمان بود به طوری که کل اسیب دیده های سطحی این روز 3 نفر بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: