• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-13114-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

دبیر ستاد اقامه نماز استان کرمان خبر داد:

تشکیل انجمن خیرین مسجدساز سال آینده در کرمان/مشکل نمازخانه‌های بین‌راهی در مدیریت است نه در اعتبار

دبیر ستاد اقامه نماز استان کرمان با اشاره به راه اندازی انجمن خیرین مسجدساز در سال آینده در استان کرمان تصریح کرد: وضعیت مسجد سازی در ایران مناسب نیست و نقشه‌های احداث مساجد براساس نیازها نیست که در این رابطه انجمن خیرین مسجد ساز در تهران تشکیل شده تا در مکان های مورد نیاز مساجد مناسب احداث شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام "مهدی عرب‌پور" پیش از ظهر امروز 23 اسفندماه در جلسه شورای اقامه نماز گفت: باید فرماندارن اهتمام ویژه ای در توجه به مقوله نمازخانه های بین‌راهی داشته باشند زیرا متاسفانه هم اکنون نمازخانه های بین راهی بدون متولی بوده و باید دهیاران مسئولیت آنها را برعهده گیرند ضمن آنکه این ابلاغیه بهار امسال از سوی استانداری کرمان به فرمانداران ابلاغ شده بود.

وی بر لزوم بازرسی از مساجد بین راهی تاکید کرد و افزود: بخشداران باید عیب‌ها و کمبودهایی که مساجد بین‌راهی دارند را شناسایی کنند تا در جهت رفع آنها اقدام کنیم.

دبیر ستاد اقامه نماز استان کرمان با بیان این مطلب که مشکل ما در اداره مساجد و نمازخانه‌های بین‌راهی در مدیریت است نه در اعتبار تصریح کرد: وضعیت مسجد سازی در ایران مناسب نیست و نقشه‌های احداث مساجد براساس نیازها نیست که در رابطه یک انجمن خیرین مسجد ساز در تهران تشکیل شده است تا در مکان های مورد نیاز مسجد مناسب احداث می‌کنند که این مجمع خیرین مسجدساز در سال آینده در استان کرمان نیز تشکیل خواهد شد.

حجت الاسلام عرب پور به آئین نامه مصوبه هیئت دولت در خصوص توسعه و ترویج نماز اشاره کرد و افزود:در این آئین نامه وزارت فرهنگ و ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی موظف به گسترش فرهنگ اقامه نماز شدند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: