• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-12414-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان در پاسخ به وضعیت پروژه های شهری:

پروژه‌های شهری کرمان طبق طرح‌های تفصیلی شهر بوده و استانداری نقش حمایتی را داشته است

استاندار کرمان با بیان اینکه کارمندان دولت ایران 15 برابر کشور ژاپن هستند اظهار کرد: یکی از مصیبت های جدی کشور، تورم نیروی انسانی در شبکه دولتی است و قطعا چنین دولت دیوان سالاری تولید فساد خواهد کرد این در حالی است که دولتها در کشورهای پیشرفته در حال حذف شدن می باشند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
"علیرضا رزم حسینی" شامگاه سه شنبه 22 اسفندماه در نشست صمیمی با اعضای هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه خوشحال هستیم روحیه مطالبه گری در بین بانوان استان کرمان ارتقاء پیدا کرده است اظهار کرد: شورای تامین استان کرمان به اذعان دادستان کل کشور و معاون اول قوه قضاییه استان کرمان در آزادی های اجتماعی و سیاسی و امنیت یکی از استان های برتر کشور است که این مهم به دلیل همگرایی و همدلی همه ارکان حکومتی در استان بوده است

وی با اشاره به شعار مجمع سلامت استان کرمان بعنوان «هزار روز طلایی» تصریح کرد: در گزارشی که در این مجمع ارایه شد به ازای هر یک دلار هزینه در هزار روز طلایی، 17 دلار صرفه جویی صورت خواهد گرفت که اهمیت توجه به این دوران طلایی را یاد آور می شود و نشان می دهد این صرفه جویی چه تاثیری در شخصیت انسان ها، رابطه بین مادر و نوزاد و شخصیت و خصلت های پیدا کرده در بزرگسالی دارد و از هم مهمتر نشان از نقش ویژه مادران در پیشرفت و توسعه کشورها است.

وی با اشاره به اجرای ایده الگوی شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج اظهار کرد: در ابتدای اجرای این طرح 3800 نوزاد زیر دو کیلویی در این شهرستان متولد شده بودند که با ارایه بسته های غذایی مبتنی بر نظریه های دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در بین مادران باردار این منطقه امروز شاهد هستیم دیگر نوزاد زیر 3 کیلو در شهرستان قلعه گنج متولد نمی شود که به اصل توجه به دوران هزار روز طلایی پی خواهیم برد.

رزم حسینی با اشاره به نقش بانوان در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: نمی توانیم نقش بانوان را در تولید ناخالص ملی، کاهش آسیب های اجتماعی، تشویق و ترقیب فرزندان در کارفرینی و ... انکار کنیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه کارمندان دولت ایران 15 برابر کشور ژاپن هستند اظهار کرد: یکی از مصیبت های جدی کشور، تورم نیروی انسانی در شبکه دولتی است و قطعا چنین دولت دیوان سالاری تولید فساد خواهد کرد این در حالی است که دولتها در کشورهای پیشرفته در حال حذف شدن می باشند.

استاندار کرمان با انتقاد از هزینه کرد پول نفت برای پرداخت حقوق کارمندان اظهار کرد: باید دولت را کوچک و مردم را بزرگ کنیم زیرا دولت بزرگ باعث بروز فساد و در نتیجه ایجاد مشکل برای خود مردم خواهد کرد و در این راستا نباید اجازه دهیم پول کشور را صرف هزینه های جاری کنیم.

وی به موضوع پرداخت یارانه ها در کشور در دولت نهم و دهم پرداخت و افزود: در سال گذشته کل پولی که در استان کرمان در حوزه سلامت و اجرای طرح نظام سلامت پرداخت شد 260 میلیارد تومان بود این در حالی است که 1800 میلیارد تومان سالانه یارانه در استان پرداخت می شود و تصور کنیم اگر این هزینه در هزار روز طلایی زندگی و طرح تحول سلامت هزینه می کردیم چه اتفاق شگرفی در توسعه و پیشرفت استان کرمان حاصل می شد.

رزم حسینی با تاکید بر اینکه پرداخت یارانه به مردم، نوعی عوام فریبی و جهالت است به برخی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در کرمان اشاره و اظهار کرد: رتبه فضای کسب و کار استان کرمان در ابتدای این دولت بیست و سوم کشور بود که هم اکنون این رتبه به هشتم کشوری ارتقا پیدا کرده است و قطعا بهبود چنین رتبه ای در فضای وحدت، مطالبه گری به وجود آمده است نه جنگ و نفاق.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در ادامه به دیدار امروز خود با مدیرکل ارتباطات استان کرمان پس از ماجرای اخراج از جلسه ستاد بحران اشاره و اظهار کرد: در جلسه امروز آقای الهامی از بنده بابت آن اتفاق تشکر کردند و معتقد بودند پس از آن جلسه، اتفاقات طلایی در حوزه ارتباطات و مخابرات در استان کرمان و به نوبه خود در کشور رخ داد به طوری که با اختصاص 200 میلیارد تومان از سوی وزیر ارتباطات تا خردادماه سال آینده 90 ایستگاه موبایل در سراسر استان راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون تمامی نقاط کور مخابراتی استان کرمان پایش شده است اظهار کرد: این اتفاق برای بنده بسیار هزینه داشته اما هیچ گاه در مسند استاندار کرمان به هزینه ها نگاه نخواهم کرد اما از سوی دیگر به وضوح می بینم که با این نحوه اداره کشور و وجود بروکراسی های اداری روزگار خوبی نخواهیم داشتیم و معتقدم بیان این وضوع عین انقلابی گری و منافع ملی است.

رزم حسینی با اشاره به افزایش روحیه مطالبه گری در بین مردم استان کرمان تصریح کرد: هم اکنون اتوبوس مطالبه گری در استان کرمان راه اندازی شده است و جوانان می توانند جواب های خود را از مسئولین در این اتوبوس پیگیری کنند و هدف از راه اندازی این اتوبوس در این است که ما معتقدیم مردم را باید اگاه کرده و با آنها شفاف باشیم و مردم نیز مطالبه گر مبتنی بر نظم و ارامش داشته باشند و اگر توانستیم فرهنگ اتوبوس مطالبه گری را در جامعه نهادینه کنیم قطعا سطح ارتقای جامعه را در تمامی بخش ها شاهد خواهیم بود.

استاندار کرمان با انتقاد از عدم استقبال جوانان کرمانی از 1600 میلیارد تومان تسهیلات در نطر گرفته شده از سوی دولت در حوزه خوداشتغالی به برخی سوالات اساتید دانشگاه پیرامون پروژه های شهری پرداخت و گفت: هم اکنون وسعت شهر کرمان به 14 هزار هکتار با جمعیت 700 هزار نفری رسیده است که نسبت به دوران پیش از انقلاب اسلامی جمعیت 7 برابر و وسعت 35 برابر شده است که نشان می دهد بی رویه شهر را گسترش دادیم این در حالی است که پایین ترین تراکم جمعیتی را در کشور در کرمان شاهد هستیم.

وی با بیان ماجراهای اجرایی شدن پروژه های شهری در کرمان اظهار کرد: شهردار اسبق کرمان در دیدار خود با بنده به طرح های تفصیلی شهر که توسط شهرداری و شورای شهر مصوب شده بود اشاره می کرد که اذعان داشت باید پروژه هایی طبق این مصوبات در شهر کرمان اجرایی شود اما عدم منابع و نبود پیمانکار در کرمان روبرو هستیم و ما نیز معتقد بودیم که جذب سرمایه گذار با ارتقای مبلمان شهری صورت خواهد پذیرفت.

رزم حسینی با بیان اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء پیمانکاری بزرگ با تجهیزات پل سازی روز دنیا بود که به این پروژه های شهری کرمان ورود پیدا کرد افزود: با پیگیری های صورت گرفته توانستیم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء را بدون پیش پرداختی وارد این پروژه ها کنیم و شهر کرمان را به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل کنیم.

استاندار کرمان ادامه داد: این پروژه ها طبق مصوب و طرح‌های تفصیلی شهرداری و شورای شهر کرمان بوده و استانداری فقط نقش حمایتی را داشته و خود اعضای شورای شهر و شهردار پای این طرح ها را امضا کرده بودند.

وی با بیان اینکه همه شهرداری های کشور حتی شهرداری تهران نیز بدهی دارد اظهار کرد: هنر یک مدیر در آن است که با بی پولی تجهیز منابع کرده و شهر را بسازد و اگر می خواهیم شهر کرمان توسعه پیدا کند باید همه پای کار بیایند و شورای شهر پنجم و شهردار کرمان زودتر پای کار آمده و فعال تر شوند.

رزم حسینی با بیان اینکه 300 سال عقب افتادگی کشور در حوزه های مختلف را یک شبه نمی توان رفع کرد: کارهای خوبی در سطج استان کرمان صورت گرفته است که یکی از نمونه های آن را می توانیم به راه اندازی هتل 5 ستاره چادری شهداد در سال آینده اشاره کرد و از همه اساتید دانشگاه می خواهیم به نقاط مختلف استان سفر کرده و از نزدیک با دستاوردهای دولت تدبیر و امید آشنا شوند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: