• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6784-5
  • خبرنگار : 23
  • منبع خبر : پوششی

مدیر عامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان خبر داد:

اتمام زیرساخت های فولاد بوتیای ایرانیان در سال ۹۷

مدیرعامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان گفت: با تکمیل پروژه های شرکت فولاد بوتیای ایرانیان بیش از ٢ هزار نفر به صورت مستقیم و ۳۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمدرضا خسروی راد امروز سه شنبه ۲۲ اسفندماه در آیین افتتاح خط ریلی آنتنی مجتمع فولاد بوتیای ایرانیان با اشاره به اینکه اصلی ترین عوامل توسعه در کشور ها امكانات وزير ساختهاي حمل و نقل است افزود: هزینه حمل و نقل در صنایع معدنی و صنایع مرتبط به آن سهم بسزایی در تعیین قیمت تمام شده محصول و  در نتيجه رقابت پذيري صنايع ودر نتيجه پیشرفت اقتصادی کشورها دارد.
 
وی خاطر نشان کرد: بحث  صرفه جویی در سوخت، از اهداف استراتژیك کشور و جزء چارچوب سیاستهاي تولیدی کشور به خصوص درصنعت فولاد می باشد.

خسروی راد گفت: احداث خط ریلی مناسب به منظور جابه جایی مواد و محصولات، در کنار تأمین آب و برق مصرفی از پروژه های زیر ساختی در اجرای این کارخانه بوده است.
 
وی مهم ترین مزیت خط ریلی نسبت به حمل و نقل جاده ای را سهولت دسترسی  منابع دانست و افزود:  با احداث این خط ریلی حجم قابل ملاحظه ای از منابع و محصولات در کمترین زمان ممکن ارسال و دریافت خواهد شد.

وی این پروژه را به عنوان اولین پروژه از شرکت هلدینگ خاورمیانه میدکو  که به مسیر مبادلات ريلي دسترسی پیدا کرده دانست و افزود: زیر ساخت ریلی این پروژه به صورت مشارکتی و با اجرای روسازی توسط اداره کل راه آهن کرمان و زیر سازی توسط شرکت فولاد بوتیا اجرا شده است.

مدیرعامل‌ شرکت فولاد بوتیای ایرانیان تصریح کرد: کلیه زیر ساخت های مجتمع فولاد بوتیا در سال 97 با احداث خط لوله گاز 30 اینچ کرمان-زرند و تکمیل خط 400کیلو ولتی شبكه برق سراسري به اتمام خواهد رسید.

خسروی راد در ارتباط با سطح کیفی  پروژههاي  5گانه در مجتمع فولاد بوتيا گفت: پروژه نیروگاه این مجموعه به عنوان اولین پروژه سیکل ترکیبی تيپF در صنعت فولاد است که با راندمان 4/ 58 ٪ جزو بهترین های کشور می باشد.

وی ادامه داد: همچنین پروژه فولاد احیا مستقیم نیز به عنوان  پروژه منتخب وپايلوت  تولید فولاد بدون ضایعات در کشور می باشد که ميزان استفاده  از منابع آب و انرژی حداقلي در قياس با بهترينهاي كشور را به همراه دارد.

خسروی راد در پایان میزان اشتغال زایی این پروژه را بالغ بر2000نفر بطور مستقیم و سی هزار نفر بطور غیرمستقیم دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: