• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-12314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل اجتماعی استانداری کرمان خبر داد:

اجرای طرح سلامت روان به صورت پایلوت کشوری در شهرستان بردسیر

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه طرح سلامت روان به صورت پایلوت در کشور در شهرستان بردسیر در حال اجرا می باشد اظهار کرد: هم اکنون با کمبود نیروی متخصص مشاور در استان کرمان روبرو هستیم که در این راستا 10 مرکز مشاوره در کنار دادگستری ها برای مشاور خانواده و 150 مربی و مدرس کارآموز را برای این کمبودها برنامه ریزی کردیم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "زهرا موسی پور" شامگاه سه شنبه 22 اسفندماه در نشست صمیمی استاندار کرمان با اعضای هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار کرد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی با دو مسیر «پیشگیری از آسیب های پیش روی جامعه» و «مقابله با آسیب های موجود به صورت عقلانی» روبرو هستیم که در دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان بر روی این موضوعات تمرکز کرده ایم.

وی با اشاره به اولویت های مقام معظم رهبری در حوزه آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی و ... تصریح کرد: استانداری کرمان برای این مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی صاحب برنامه های خاصی است به طوری که در قالب برنامه کشوری طرح تقسیم ملی، طرح نجات شهرستان ریگان در کارگروه ویژه ای در معاونت اجتماعی و فرهنگی استانداری تشکیل و اجرایی شد.

موسی پور با تاکید بر اینکه مسایل اجتماعی و فرهنگی فراوانی در جامعه وجود دارد که ریشه های متعددی دارند اظهار کرد: به دستور استاندار کرمان و در حوزه مقابله با حاشیه نشینی، 23 نفقطه حاشیه نشینی در سطح کرمان شناسایی شد که در این راستا طرح نجات را در شهرک صنعتی و الله آباد اجرایی کردیم و هم اکنون در 10 منطقه شهر کرمان دفاتر تسهیل گری به منظور مداخلات درمانی، کاهش آسیب‌ها و ارتقای کیفیت زندگی راه اندازی شد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان با اشاره اینکه کرمان جزء 10 استان کشور در مقابله با حاشیه نشینی است اظهار کرد: هم اکنون سند توسعه فرهنگی و اجتماعی استان با همکاری جهاددانشگاهی استان کرمان در حال تدوین است که در یک الگوی کاربردی در شهر کرمان اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح سلامت روان به صورت پایلوت در کشور در شهرستان بردسیر در حال اجرا می باشد اظهار کرد: هم اکنون با کمبود نیروی متخصص مشاور در استان کرمان روبرو هستیم که در این راستا 10 مرکز مشاوره در کنار دادگستری ها برای مشاور خانواده و 150 مربی و مدرس کارآموز را برای این کمبودها برنامه ریزی کردیم.

براساس این گزارش "سید فاطمه السادات حسینی" مدیرکل امور بانوان استانداری کرمان نیز در این جلسه تصریح کرد: زنان استان کرمان در فعالیت های آموزشی و تحصیلات تکمیلی در کشور سرآمد کشور هستند و این مهم بیانگر آن است که زنان کرمان طالب علم، دانش و بینش هستند.

وی تصریح کرد: در زمینه مسایل کارفرینی و اقتصادی زنان کرمان گوی سبقت را از همه بانوان کشور را ربودند و نرخ مشارکت زنان کرمانی در سال 95 بالاترین نرخ مشارکت در کشور بوده است.

حسینی با بیان اینکه طبق اطلاعات شاخص های بانوان کشور، استان کرمان در مشارکت های سیاسی و اجتماعی در امور شوراها رتبه اول را به خود اختصاص داده است اظهار کرد: هم اکنون سند سلامت بانوان استان کرمان برای اولین بار در کشور تدوین شده استانتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: