• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-3390-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رفسنجان از پیشگامان نیروگاه‌های خورشیدی در ایران

مدیر پروژه نیروگاه خورشیدی 1.2 مگاواتی در رفسنجان با بیان اینکه موضوع عمده در تمام دنیا با توجه به پاک بودن و کم استهلاک بودن نیروگاههای خورشیدی، عمده موضوع در زمان ساخت آنها است، گفت: در استان کرمان و در سطح کشور، رفسنجان از شهرهای پیشگام در زمینه نیروگاه‌های خورشیدی است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمدعلی پورامیری ظهر امروز 22 اسفند ماه در حاشیه بازدید سفیر اتریش از نیروگاه 1.2 مگاواتی خورشیدی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان اظهار کرد: نیروگاهی که در رفسنجان احداث شده یک مدل خیلی موفق از نیروگاه‌های خورشیدی ایران است که در زمان کوتاه یک ماه و نیم احداث شده و 9 ماه است که برق را به شبکه سراسری تزریق می‌کند.

وی افزود: مزایای این نیروگاه علاوه بر سرعت عمل و کیفیت ساخت، کیفیت بالایی که در اجرای این نیروگاه صورت گرفته و مطابق استانداردهای کشورهای اروپایی است به طوری که بازدیدکنندگان این موضوع را شگفت‌انگیز دانستند.

وی بیان کرد: قابل توجه است این نیروگاه علاوه بر تولید برق پاکی که تولید می کند، موجب اشتغالزایی خوبی می‌شود و یکی از مزایای آن این است که نیروهای بومی با تخصص‌های کم هم می‌توانند شاغل شوند و در زمان بهره‌برداری تکنسین‌هایی می‌توانند آموزش ببیند و شاغل شوند.

مدیر پروژه نیروگاه خورشیدی 1.2 مگاواتی در رفسنجان تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی رفسنجان و تابش بسیار خوبی که داریم این سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی خیلی خوب است و شاید یکی از مدل‌های اقتصادی آینده این منطقه با توجه به خشکسالی باشد.

پورامیری خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم آب را از جنوب به این منطقه انتقال دهیم احتیاج به انرژی و نیروی برق زیادی داریم که با توجه به سرعت بالای احداث و کوتاه بودن دوره ساخت این نیروگاه‌ها موجب می‌شود بخشی از مشکلات شبکه برق به خوبی برطرف شود.

وی با اشاره به اشتغالزایی انجام شده در این نیروگاه، یادآور شد: در زمان ساخت نزدیک به 150 نفر نیرو مشغول به کار بودند و در فاز بعد که 10 مگاوات است و در مدت 6 ماه انجام می‌شود بیش از 600 نفر نیرو به کار گرفته می‌شود.

مدیر پروژه نیروگاه خورشیدی 1.2 مگاواتی در رفسنجان با بیان اینکه موضوع عمده در تمام دنیا با توجه به پاک بودن و کم استهلاک بودن نیروگاههای خورشیدی، عمده موضوع در زمان ساخت آنها است، گفت: در استان کرمان و در سطح کشور، رفسنجان از شهرهای پیشگام در زمینه نیروگاه‌های خورشیدی است.

پورامیری اضافه کرد: برای این پروژه 5 میلیاردتومان و یک میلیارد یورو سرمایه‌گذاری شده است.

به گفته وی در فاز 10 مگاواتی امکان مشارکت سرمایه‌گذاران کوچک با شرکت‌های اروپایی هم وجود دارد و از مزایای نیروگاه‌های 10 مگاواتی با توجه به تجمیع‌شدن سرمایه‌گذاران سود بیشتر برای تمام شرکا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: