• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-11914-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

پایان دوران حیاط خلوت سرعت در جاده‌های کرمان؛

تشدید كنترل‌هاي نامحسوس در جاده‌هاي استان كرمان در ايام نوروز

مدير کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: در ایام نوروز 97 به منظور ارتقاء سطح ایمنی در محورهای مواصلاتی استان کرمان و برقراری و حفظ امنیت جاده ها و ...، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با همكاري  پلیس راه استان کنترل نامحسوس وضعیت جاده های پرتردد را  به وسيله خودروهای پلاک شخصی بطور مستمر و شبانه روز انجام خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "خداداد مقبلي" با اعلام اين خبر گفت: برای اجرای این طرح کارشناسان ادارات ایمنی و ترافیک، حمل ونقل کالا و مسافر اين اداره كل به همراهي افسران پلیس راه در اکیپ های 3 نفره با خودروی شخصی با امکاناتی نظیر دوربین سرعت سنج، دستگاه GPS و... نسبت به کنترل هاي ترافیک جاده ای اقدام خواهد کرد

 مقبلي افزود: در این گشت ها، تخلفات احتمالی رانندگان بخش حمل و نقل عمومی جاده ای مستند می شود و گزارش مربوطه برای برخورد قانونی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان جهت طرح در کمیسیون های ماده 11 و 12 تخلفات شرکت های حمل و نقل بار و مسافر و رانندگان ارسال می شود.

وی تصریح کرد: همچنین با تخلفات احتمالی خودروهای شخصی همچون سرعت و سبقت غیر مجاز و نبستن کمربند نیز در محل برخورد و اعمال قانون می شود وخودروهای دارای سرعت غیرمجاز نیز توقیف می شوند.

رئيس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان یادآور شد: یکی از اصلی ترین اولویت های گشت های نوروزی امسال بستن کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان جلو و عقب خودرو می باشد.

حسين حیدری یار با بیان این مطلب گفت: 70 درصد فوتی های تصادفات ناشی از شکستگی استخوان و ضربه مغزی به خاطر نبستن کمربند ایمنی می باشد و یکی از 3 اولویت اصلی گشت هاي نوروزی بسته بودن کمربندایمنی تمام سرنشینان خودرو است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: