• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-3190-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان:

شهید وجدانی افتخار شهرستان رفسنجان است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان با گرامیداشت یاد شهید وجدانی، خاطرنشان کرد: شهید وجدانی افتخار شهرستان رفسنجان است و دانش آموزان این شهرستان باید بدانند که چنین افتخاری برای شهر وجود دارد و می توان با تلاش و کوشش به جایگاه این شهید رسید.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، کاظم حسینی پور صبح امروز 22 اسفند ماه در اولین یادواره خلبان شهید امیر سرلشکر محمدرضا وجدانی اولین شهید هوانیروز کشور در رفسنجان اظهار کرد: این یادواره را برگزار کردیم تا هم به فرموده مقام معظم رهبری یاد و خاطر شهدا را زنده نگه داشته باشیم و هم دانش آموزان شهر با یکی از چهره های نخبه ای که به درجه شهادت رسیده است آشنا شوند.

وی افزود: امام خمینی(ره) درباره شهید وجدانی فرمودند محمدرضا فرزند من است و در دیدار با خلبانان هوانیروز فرمودند نگذارید خون شهید وجدانی پایمال شود.

وی ادامه داد: شهید چمران زنده ماندن خود و یارانش را مدیون شهید محمدرضا وجدانی می داند، شهیدی که در شهرستان رفسنجان در خانواده ای کاملاً فرهنگی بدنیا آمد و در دبیرستان شریعتی مشغول به تحصیل شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان با گرامیداشت یاد شهید وجدانی، خاطرنشان کرد: شهید وجدانی افتخار شهرستان رفسنجان است و دانش آموزان این شهرستان باید بدانند که چنین افتخاری برای شهر وجود دارد و می توان با تلاش و کوشش به جایگاه این شهید رسید.

حسینی پور با قدردانی از مجتمع مس سرچشمه، شهرداری رفسنجان، هوانیروز در برگزاری این کنگره، اظهار کرد: فرزندان و دانش آموزان ما عشق به شهید و شهادت در وجودشان زنده است.

به گزارش ایسنا، مدیر روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد شهیدان، اظهار کرد: بعد از 38 سال توفیق پیدا کردیم که ادای احترامی به ساحت شهید وجدانی داشته باشیم.

سید علی میرافضلی افزود: امروز که روز گرامیداشت شهدا است همزمان شده است با سالروز شهادت سید حمید میرافضلی در همین مکان(دبیرستان شریعتی) درس می خواندند که یاد این شهید را نیز گرامی می داریم.

وی در پایان پیام مهندس محمدی عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران به یادواره شهید خلبان محمد رضا وجدانی را قرائت کرد. در این پیام آمده است:

در ستایش زیبا زیستن

تقدیم به شهید وجدانی

گویند زاغ سیصد سال زندگی می کند و عمر عقاب بیش از سی سال نیست.

آنچه در حساب زندگی می آید، زیبا زیستن است نه نفس کشیدن. در اوج بودن است، نه با موج بودن. زیبا زیستن و عقابانه به جهان نگریستن، هنر مردان خداست.

انان که زیبا زیستن را برگزیدند و زیبا پر کشیدند، جهان ما را زیباتر کردند؛ همانا که نگاه ما را به زیبایی عادت دادند و خاطره ما را از وفور زیبایی اکندند.

گواهی می دهم که شهید وجدانی، از زمره این طایفه بود و در درنگ کوتاه خود در این جهان، با زندگی خود با مرگی  شکوهمند و زیبا معنا داد.

زندگی زیبا است ای زیبا پسند

زنده اندیشان به زیبایی رسند

آن قدر زیباست این بازگشت

کز برایش می توان از جان گذشت

یادش را همچون خورشید، فروزان و نامش را همچون دریا خروشان به خاطر می سپاریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: