• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6184-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

معاون پارلمانی رییس جمهور در جمع مردم جیرفت:

شرایط بسیارخوبی برای توسعه استان کرمان فراهم شده است/دشمن اقتصاد کشور را نشانه گرفته است

معاون پارلمانی رییس جمهور با تاکید بر اینکه توسعه زمانی اتفاق می افتد که همه در کنارهم، متحدو منسجم باشیم اظهار کرد: توسعه در سایه جنگ و نفاق اتفاق نخواهد افتاد و در سایه همین اتحاد بین نمایندگان استان در خانه ملت، استاندار کرمان و ائمه جمعه شاهد هستیم شرایط بسیار خوبی برای توسعه د ر این استان فراهم شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،"حسینعلی امیری" عصر امروز 21 اسفندماه در جمع مردم شهرستان جیرفت از مردمان استان کرمان و به ویژه جیرفت و عنبرآباد، بعنوان مردمانی با فرهنگ، سلحشور، سخت کوش و مردمانی که هر بار انقلاب اسلامی به حضور آنها در صحنه های مختلف نیاز داشته در صحنه حاضر بودند، یاد کرد و افزود: مردم عزیز جیرفت و عنبرآباد در هشت سال دفاع مقدس نقش ویژه و اساسی داشتند و امروز نیز شاهد حضور در صحنه مردمان این خطه هستیم.

معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس یکی از مقاطع پرتلاطم ایران است اظهار کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس با یک جامعه جهانی روبرو بودیم اما دیدیم حتی یک وجب از خاک کشور جدا نشد و این مهم با حضور و سلحشوری مردم و به ویژه مردم جنوب استان کرمان رخ داد.

امیری با بیان اینکه استکبار جهانی به تناسب شرایط در نبرد با جمهوری اسلامی است و امروز نبرد اقتصادی را راه انداخته است اظهار کرد: امروز دشمن اقتصاد کشور را نشانه رفته است. در 40 سال گذشته توطئه دشمن با شکست روبرو شده و امروز نیز دشمن در موضوع تحریم های هسته ای و قطعنامه های ظالمانه نتوانست به مقاصد خود برسد و باز هم با شکست روبرو شد.

وی با بیان اینکه سایه شوم و ظالمانه قطعنامه ها علیه کشور با هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی و دکتر روحانی از سر کشور برداشته شد اظهار کرد: امروز ایران به یکی از کشورهای مهم در صحنه منطقه ای و بین المللی تبدیل شده است و به لطف خداوند و حمایت های مردم و هدایت های مقام معظم رهبری به دنیا ثابت کرده است که ایران یکی از کشورهای تاثیرگذار در صحنه های ملی و بین المللی است.

معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به رشادت های سردار سلیمانی در مبارزه با گروهکهای تکفیری در سوریه و عراق و پاک شدن این منطقه از وجود چنین جهالتی ها تصریح کرد: جنگ امروز دشمن جنگ اقتصادی است و به دنبال القای اختلاف، یاس و ناامیدی و مشکلات اجتماعی در کشور است و مردم باید همچون گذشته هوشیار بوده و هوشیارانه عمل کنند.

امیری به حضور همیشگی مردم در صحنه های حساس انقلاب اشاره و افزود: تجربه نشان داده است که آنجایی که مردم نظام و دولتشان را حمایت کرده و به آرمان های انقلاب اسلامی وفادار بوده و مشارکت داشتند، توانسته ایم از گردنه های سخت عبور کنیم و امروز نیز به چنین حضوری نیازمندیم تا بتوانیم از این جنگ اقتصادی به راه انداخته شده توسط استکبار عبور کنیم.

وی با بیان اینکه مهمترین برنامه دولت دوازدهم ایجاد اشتغال و ریشه کنی فقر مطلق برای توسعه و شتاب توسعه کشور است تصریح کرد: مردم باید به کمک دولت و دولتمردان بشتابند تا بتوانیم از این گردنه ای که در آن قرار داریم و توطئه دشمنان است، عبور کنیم.

معاون رییس جمهور ادامه داد: دولت نیز وظیفه خودش می داند که بسترهای لازم برای مشارکت مردم در توسعه کشور، ایجاد اشتغال، از سرگیری واحدهای تعطیل و نیمه تعطیلی که در 10 سال گذشته در کشور ایجاد شده بود را فراهم کند که در این راستا نیز شاهد بودیم تورم 44 درصدی و رشد منفی 6.8 درصدی باقی مانده از دولت نهم و دهم با اتکا به اعتماد مردم به دولت و مدیران، امروز تک رقمی و مثبت شده و کشور در شرایط مناسبی از جهت اقتصادی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه امروز ایران در جوامع بین المللی به دنبال بازگشت بازارهای جهانی خود بوده و شاهد حضور هیات های تجاری از دنیا و انعقاد قراردادهای بلند مدت و میان مدت هستیم که نشان از وجودی کشور امن در منطقه است افزود: کشور در مسیر توسعه ای درستی قرار گرفته است و مردم نیز باید بدانند که تمام سطوح مسئولین کشوری اعم از شخص مقام معظم رهبری و رییس جمهور از مشکلات آنان با خبر هستند و در تلاش برای کم کردن این مشکلات و افزایش شتاب توسعه ای کشور می باشند.

 امیری با اشاره به احداث 113 کیلومتر راه روستای، 45 کیلومتر بزرگراه و 14 مرکز بهداشتی و درمانی، آغاز عملیات ساخت بیمارستان 258 تختخوابی جیرفت، اجرای طرح هادی در 50 روستا و ... در جنوب کرمان اظهار کرد: در سال 92 اعتبار تملک دارایی شهرستان جیرفت 20 میلیارد تومان بود که امروز این اعتبار به 92 میلیارد تومان رسیده است که جهش قابل ملاحظه را شاهد هستیم که نشان از همت والای مسئولین برای کاهش مشکلات مردم جنوب استان کرمان را دارد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه زمانی اتفاق می افتد که همه در کنارهم، متحد و منسجم باشیم اظهار کرد: توسعه در سایه جنگ و نفاق اتفاق نخواهد افتاد و در سایه همین اتحاد بین نمایندگان استان در خانه ملت، استاندار کرمان و ائمه جمعه شاهد هستیم شرایط بسیار خوبی برای توسعه د ر این استان فراهم شده است.

معاون پارلمانی رییس جمهور با تاکید بر اینکه با یک شرایط بسیار خوبی برای توسعه روبرو هستیم و امیدوارم این اتحاد و انسجام و برادری ادامه پیدا کند خاطر نشان کرد: توسعه متوازن ضرورت اجتناب ناپذیر کشور است و راهی جز توسعه متناسب و متوازن نداریم که قطعا این مهم باعث جلوگیری از مهاجرپذیری، حاشیه نشینی و در نتیجه کاهش آسیب های اجنماعی در جامعه خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: